Aktualności

Koniec marca to początek wiosny, która z każdym kolejnym dniem zacznie się coraz bardziej rozkręcać. Dni coraz cieplejsze, wszystko budzi się do życia, a i pogoda coraz lepsza. Jak zapowiada się pogoda na pierwsze dni wiosny? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy prognozę pogody na koniec marca 2019.
Wiosna, czy to Ty? W większej części naszego kraju zagościło słońce i temperatury w okolicach 10 stopni Celsjusza. Prognozy długoterminowe się optymistyczne i wiele wskazuje na to, że powoli możemy już żegnać zimę. A jak zapowiada się początek marca? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody.
Czy w drugiej połowie marca możemy liczyć na wiosenną aurę? Sprawdźmy, co na temat mówią długoterminowe prognozy pogody !
Po typowo śnieżnej i mroźnej aurze, jaka panowała w styczniu, luty przywitał nas wszystkim odwilżą i temperaturami dochodzącymi miejscami nawet do 12 stopni Celsjusza. Czy to już zapowiedź nadchodzącej wiosny? Do tej kalendarzowej pory roku pozostał jeszcze nieco ponad miesiąc, ale już można zauważyć zmiany na lepsze. A jak zapowiada się pierwsza połowa marca? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy prognozę pogody na pierwszą połowę marca 2019 roku.
Zima odejdzie na dobre? Na to wygląda! 4 tydzień marca 2019 to już przecież wiosna, a co za tym idzie – poprawa pogody gwarantowana. Będzie cieplej, dni coraz dłuższe, a i na niebie więcej słońca. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na 4 tydzień marca 2019 roku.
Marzec to wyjątkowo nieprzewidywalna pora roku. Powiedzenie „W marcu, jak w garncu” ma tu swoje uzasadnienie, bo ostatnie lata nieraz pokazywały, że ten miesiąc potrafi obfitować w prawdziwie letnie temperatury. Potrafi również pokazać się z nieco innej, mniej lubianej przez ludzi strony. A jak będzie tym razem? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na 3 tydzień marca 2019.
Jakiej pogody należy się spodziewać w drugim tygodniu marca? Przedstawiamy długoterminowe prognozy na podstawie przewidywań specjalistów z AccuWeather.
Mówi się, że marzec potrafi być nieprzewidywalny. Dużo w tym racji. Ostatnie lata pokazały, że można spodziewać się intensywnych opadów śniegu, jak to miało miejsce chociażby przed rokiem, jak też i pięknej, słonecznej pogody. Jak będzie w tym roku? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na 1 tydzień marca 2019 roku.
Nie możesz doczekać się krokusów na Polanie Chochołowskiej i wędrówek po szlakach w polskich górach? Sprawdźmy, jak będzie wyglądać pogoda na marzec – czy zima pozostanie z nami jeszcze trochę, czy poczujemy już wiosnę?
„W marcu jak w garncu” - to słynne polskie powiedzenie jest używane niemalże zawsze, gdy wspomina się o marcu. Marzec stanowi przejściowy miesiąc pomiędzy końcem zimy, a początkiem wiosny. Bardzo często potrafi zaskoczyć pozytywnym ciepłem, jak też intensywnymi opadami śniegu. Jak będzie w tym roku? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na marzec 2019 roku.
Druga połowa stycznia przyniosła odwilż i stopniowe ocieplenie. Pamiętać jednak należy, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Początek lutego nie będzie bardzo mroźny, ale za to z opadami śniegu. To szczególny powód do radości dla dzieci, wypoczywających na feriach zimowych. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na początek lutego 2019.
Wiosna na horyzoncie? Widać pierwsze oznaki, chociaż zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Druga połowa lutego co prawda ma być nieco cieplejsza niż styczeń, czy początek lutego, jednak podkreślić należy, że jeszcze wszystko jest możliwe. Na podstawie przewidywań synoptyków przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na drugą połowę lutego 2019 roku.
Jak będzie wyglądać pogoda w pierwszej połowie lutego? Na podstawie informacji specjalistów z AccuWeather przygotowaliśmy długoterminową prognozę.
Styczeń w górach upływa pod znakiem intensywnych opadów śniegu. Miejscami jest jak w bajce, ale z drugiej strony czyhają również niebezpieczeństwa w postaci zagrożeń lawinowych, niektóre szlaki górskie zostały zamknięte do odwołania. Narciarze mają prawdziwy raj. Na stokach warunki idealne! A jaki będzie luty? Również śnieżny i mroźny! Na podstawie przewidywań synoptyków przygotowaliśmy prognozę pogody w górach w lutym 2019 roku.
Jakiej pogody można się spodziewać w czwartym tygodniu lutego? Długoterminowe prognozy wskazują, że zima jeszcze nie odpuści… Niżej przedstawiamy szczegóły.
„Czasem luty się zlituje, że człek niby wiosnę czuje, ale czasem tak się zżyma, że człek prawie nie wytrzyma” - nawiązując do tego ludowego powiedzenia, spieszymy z informacją, że 3 tydzień lutego nie odpuści i będzie mało wiosenny. Będzie co prawda odrobinę cieplej, bo około -1 stopnia Celsjusza, jednak w dalszym ciągu zimowo. Czego jeszcze można się spodziewać? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na 3 tydzień lutego 2019.
„W lutym śnieg i mróz stały, w lecie będą upały” - istnieje wiele przysłów ludowych związanych z miesiącem lutym, jednak to nabiera szczególnego znaczenia, w związku z tym, że z pewnością każdy wyczekuje już nadejścia wiosny i pozytywnego ciepła. Do lata co prawda jeszcze daleka droga, ale istnieje szansa, że przytoczone przysłowie się sprawdzi. A co w pogodzie? Póki co zima, śnieg, mróź, pełnia ferii i szczyt sezonu narciarskiego – czyli idealne warunki dla zimolubnych. Na podstawie długoterminowych prognoz meteorologicznych, przygotowaliśmy najważniejsze informacje pogodowe na drugi tydzień lutego 2019 roku.
Zastanawiasz się, jaka będzie pogoda w pierwszym tygodniu lutego? Zobacz, co na temat mają do powiedzenia specjaliści z AccuWeather – niżej przedstawiamy szczegółową prognozę.

Pogoda na luty 2019

Idzie luty, podkuj buty – to powiedzenie sprawdzi się niemal w każdym regionie Polski. Aura będzie typowo zimowa z niewielkim mrozem – w sam raz na zimowe szaleństwa dzieci, wypoczywających podczas ferii zimowych. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na miesiąc luty dla poszczególnych regionów.
Początek stycznia w Polsce upłynie pod znakiem dynamicznej, szybko zmieniającej się pogody. Zobaczmy dokładne prognozy udostępnione przez specjalistów z AccuWeather.