Aktualności

"Deszcze listopadowe budzą wiatry zimowe" - zgodnie ze starym, polskim porzekadłem listopad to czas ochłodzenia, deszczowej pogody i niekiedy śniegu. Powiedzenie to będzie miało niestety odzwierciedlenie w pogodzie, z jaką będziemy mieć do czynienia w trzecim tygodniu miesiąca. Zima zbliża się wielkimi krokami, zaś szanse na skorzystanie z pięknej, polskiej złotej jesieni będa już iluzoryczne. Czy pomimo tego jest szansa, by listopad był miesiącem, w którym będziemy mogli skorzystać ze słońca i pogody idealnej dla naszego samopoczucia? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy prognozę pogody na 3 tydzień listopada 2018 roku.
Po bardzo ciepłym październiku, nadszedł niekorzystny dla wielu z nas czas w pogodzie. Listopad charakteryzuje się bowiem bardzo zmienną aurą - potrafi zaskoczyć pozytywnym ciepłem, jednakże przeważa chłód, opady desczu, deszczu ze śniegiem, jak i samego śniegu. Po zmianie czasu dni są coraz krótsze - wielu z nas odczuwa senność i zmęczenie, a kubek ciepłej kawy ma zbawienny wpływ niemal dla wszystkich. Czy drugi tydzień listopada zaskoczy nas pozytywnym ciepłem, czy wręcz przeciwnie - kapryśną i niesprzyjającą aurą? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy prognozę pogody na drugi tydzień listopada 2018 dla poszczególnych regionów Polski.
Jaka będzie pogoda na pierwszy tydzień listopada? Sprawdziliśmy długoterminową prognozę i znamy już odpowiedź na to pytanie.
Zastanawiasz się, jak będzie wyglądać pogoda w drugiej połowie listopada? W końcu zima już za progiem, więc warto uzbroić się w garść informacji dotyczących aury. Nie daj się zaskoczyć warunkom atmosferycznym i sprawdź przygotowaną przez nas długoterminową prognozę.
Listopad, czyli miesiąc przygotowujący nas na nadejście zimy, bywa bardzo nieprzewidywalny. Potrafi niespodziewanie zaskoczyć zarówno ciepłem, jak też mrozem. Po zmianie czasu dni stają się coraz krótsze - większość z nas wychodzi z domu w nocy i wraca w nocy. Czy zatem pierwsza połowa tego przez niewielu lubianego miesiąca zaskoczy nas pozytywnie pod względem pogody? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy prognozę pogody na pierwszą połowę listopada 2018.
Początek jesieni był ciepły i przyjemny, jednakże nadchodzące dni będą coraz chłodniejsze. Czy pogoda w górach w listopadzie będzie nas rozpieszczać, czy zaskoczy nas nagłą zmianą na gorsze? Czy jest szansa, że w listopadzie doczekamy się śniegu, czy będziemy mogli się cieszyć możliwością jesiennych, górskich wędrówek? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy prognozę dla regionów górskich na listopad 2018.
Listopadowa aura bywa szara i ponura, jednak potrafi zaskoczyć również bardziej słonecznymi dniami. Sprawdźmy, jak dokładnie przedstawia się prognoza pogody na listopad.
Jesień zagościła w Polsce na dobre. Dla jednych jest to najwspanialsza pora roku - różnorodność kolorów, jesienne spacery, spadające liście z drzew, ozdabiające alejki parkowe i trawniki - to źródło wewnętrznego spokoju i szczęścia. Inni z kolei chcą ją jak najszybciej przetrwać - krótsze dni, zazwyczaj deszczowa pogoda, zimno za oknem - wszystko to z pewnością nie zachęci do aktywnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ciepły koc, dobra książka lub film i kubek gorącej herbaty, to idealny wybór dla przeciwników tej pory roku. 
Pod koniec października lato jest już tylko wspomnieniem, natomiast zima – coraz bardziej realną perspektywą. Wiele osób stawia sobie pytanie, jaka będzie pogoda w tym czasie? Choć zostało jeszcze dużo czasu, to można pokusić się o przedstawienie długoterminowej prognozy.
Lubisz otoczenie mazurskich jezior ubrane w kolorową szatę z jesiennych liści? Sprawdźmy, czy październikowa pogoda pozwoli ci na cieszenie się urokami przyrody.
Pogoda na początek października przyniesie nam zarówno sporo słońca, jak i opady deszczu. Czego dokładnie możemy się spodziewać? Na podstawie przewidywań synoptyków przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody.
Według długoterminowych prognoz w ostatnim tygodniu października trzeba przygotować się na deszczową aurę. Czy na coś jeszcze? Sprawdźmy przewidywania synoptyków na koniec miesiąca.
Przyzwyczailiśmy się do pogody, która w niczym nie przypomina szaro-burej jesiennej aury. Czy trzeci tydzień października przyniesie zmianę? Sprawdźmy.
Pogoda nad morzem w październiku będzie charakterystyczna dla jesieni. Trzeba przygotować się więc na częstsze opady deszczu, chociaż nie zabraknie i słonecznych dni z wyższą temperaturą.
Według synoptyków drugi tydzień października ma być równie ładny co pierwszy. Można spodziewać się wysokich temperatur i słonecznego nieba. Poznajmy szczegóły ich prognoz.
W pierwszym tygodniu października pogoda będzie sprzyjać planom wyjazdowym. Wysokie temperatury i dużo słońca – tego właśnie oczekujemy po wczesnej jesieni. Sprawdźmy szczegółowe prognozy na pierwsze październikowe dni.
Wszystko wskazuje na to, że pierwsza połowa października będzie dość ciepła i słoneczna. Oznacza to, że będziemy mogli cieszyć się prawdziwą złotą polską jesienią. Poznajmy szczegóły prognozy.
Pogoda w październiku może nas pozytywnie zaskoczyć. Długoterminowe prognozy wskazują, że będziemy mogli cieszyć się złotą polską jesienią. Sprawdźmy, co jeszcze czeka nas w październikowej pogodzie.
Koniec września to czas gdy witamy jesień. Warto sprawdzić, czy wraz z nową porą roku zmieni się również pogoda – niżej znajdziecie długoterminową prognozę.
Według długoterminowych prognoz, pogoda na początek września nie przeniesie nas jeszcze do jesiennej rzeczywistości. Będzie dość ciepło i słonecznie. Sprawdźmy dokładnie, jak według synoptyków sytuacja ma się przedstawiać w poszczególnych częściach kraju.