Aktualności

Do rozpoczęcia wakacji coraz mniej czasu. Większość z nas już od jakiegoś czasu ma plany związane z wyjazdami, inni dopiero szukają pomysłów, inspiracji i miejsc, w które można byłoby się wybrać, by miło spędzić czas. Jedynym znakiem zapytania w obecnym czasie pozostaje pogoda. Czy zapowiada się nam upalne i słoneczne lato? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody.
To pierwszy w tym roku długi weekend, podczas którego w pełni będziemy mogli cieszyć się wyjazdami w ulubione miejsca. Warto jednak w dalszym ciągu zachować dystans społeczny i należytą ostrożność. Weekend czerwcowy to doskonała okazja na mile spędzony czas. Jak będzie z pogodą? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na weekend czerwcowy 2020.
Regiony górskie są niezwykle popularne o każdej porze roku. W tym sezonie czerwiec będzie zdecydowanie inny, mimo że niektóre szlaki górskie będą już otwarte. Warto jednak mieć nadzieję, że niedługo wspaniałe chwile powrócą i będziemy mogli cieszyć się wypoczynkiem w górach.
To miesiąc, w którym  oficjalnie rozpoczyna się lato. Wiele na to wskazuje, że tegoroczne wakacje będą zupełnie inne niż do tej pory. Z pewnymi ograniczeniami i obostrzeniami. Mamy jednak nadzieję, że miesiąc ten będzie bogaty w przeżycia związane z wyjazdami, które w końcu staną się możliwe
Maj to ten miesiąc, w którym w pełni rozpoczyna się sezon letni. Pogoda prawie letnia, coraz więcej żaglówek na jeziorach, a liczne atrakcje rozpoczynają funkcjonowanie po przerwie zimowej. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na maj 2020.
Właśnie rozpoczyna się wiosna! Warto sprawdzić, jakiej pogody możemy spodziewać w ciągu najbliższych miesięcy – będzie słonecznie, a może raczej pochmurnie i deszczowo? Dla zainteresowanych przygotowaliśmy długoterminową prognozę.
Oficjalne rozpoczęcie sezonu letniego zbliża się coraz większymi krokami. Za miesiąc rozpoczynający to wszystko uważa się właśnie maj. Jak zapowiada się aura na ten, przez większość uważany, najpiękniejszy miesiąc w roku? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody.
Majówka 2020 w tym roku nie będzie zbyt długa, jednak wystarczy dobrze ją zaplanować, by móc choć trochę wypocząć. Czynnikiem, na który niestety nie mamy wpływu, jest pogoda, dlatego już teraz sprawdziliśmy długoterminowe prognozy – zobacz, czy najbliższa majówka będzie ciepła i słoneczna, czy raczej trzeba mieć pod ręką parasole.
Kwiecień to ten miesiąc, który zachęca do wyjazdów, zarówno krótszych, jak i dłuższych. Jedną z opcji, która powinna przypaść każdemu do gustu są Mazury. Cisza i spokój, przyroda budząca się do życia, dużo słońca – z takimi warunkami zapewne spotkają się osoby, wybierające się na wypoczynek właśnie w kwietniu, o ile aura nie spłata nam figla. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na kwiecień 2020.
Wiosna to szczególna pora roku w regionach górskich. Przyroda budzi się do życia, widoki stają się malownicze. Taki jest kwiecień, który czasem potrafi zaskoczyć nieznacznymi akcentami zimy. Mamy jednak nadzieję, że w tym roku aura będzie sprzyjać. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody w górach na kwiecień 2020.
Nie ma z pewnością osób, które z wytęsknieniem nie oczekiwałyby nadejścia wiosny. Zima, co prawda póki co jest dla nas łaskawa, ale kolejna pora roku to zupełnie inne odczucia i początek sezonu letniego. Coraz większa część osób w kwietniu decyduje się na wyjazdy nad morze. Jak w związku z tym będzie z pogodą? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na kwiecień 2020 nad morzem.
Ostatnie lata pokazały, że z pogodą na Wielkanoc bywa różnie. Po stosunkowo ciepłych Świętach Bożego Narodzenia, mieliśmy do czynienia z opadami śniegu i śniegu z deszczem podczas Świąt Wielkanocnych. W tym roku, święta te wypadają 12 i 13 kwietnia. Jak w związku z tym zapowiada się aura na ten czas? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na Wielkanoc 2020.
Gdy tylko rozpoczyna się kwiecień, na pierwszą myśl przychodzi nam tak bardzo znane w Polsce powiedzenie: „Kwiecień-plecień, bo przeplata – trochę zimy, trochę lata”. Nie da się ukryć, że ten miesiąc charakteryzuje się niezwykłą dynamiką w pogodzie, dzięki czemu możemy cieszyć się latem, a czasem powrotem zimy. Jak będzie w tym roku? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na kwiecień 2020.
Gdy tylko rozpoczyna się marzec, chyba każdy z utęsknieniem wypatruje nadchodzącej wiosny i jej pierwszych oznak. Marzec to również ten miesiąc, w którym powoli zaczynamy planować swoje wakacje. Coraz więcej słońca za oknem wprowadza nas również w odpowiedni nastrój. A jak będzie w tym roku? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na 1 tydzień marca 2020.
Gdy tylko zbliża się marzec, niemal każdy z utęsknieniem oczekuje wiosny – tak bardzo wyjątkowej pory roku. Dni stają się dłuższe i bardziej słoneczne, a przyroda budzi się do życia. Póki co nie możemy narzekać, bo mamy łagodną zimę, ale wiosna to jednak wiosna. Czy nadchodzący marzec przyniesie nam powiew wiosennego powietrza? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na marzec 2020.
Druga połowa marca to oficjalny początek kalendarzowej i astronomicznej wiosny. Pewnie większość śmiało stwierdzi, że wiosnę mamy za oknem od dłuższego czasu, tym bardziej że luty zapowiada się również nadzwyczaj ciepło. Czy marzec i jego druga połowa, faktycznie okaże się ciepły i wiosenny? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na drugą połowę marca 2020.
Mówią, że w marcu jak w garncu. Coraz bliżej wiosny, dni stają się dłuższe, a i pogoda staje się mniej zimowa, jednak ostatnie lata pokazały, że ze śniegiem może być różnie. Miejmy jednak nadzieję, że poczujemy powiew wiosennego powietrza. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na pierwszą połowę marca 2020.
Zastanawiasz się, jaka będzie pogoda pod koniec lutego? Czy zima da o sobie w końcu znać, a może trzeba się szykować na aurę charakterystyczną dla przedwiośnia? Zobaczmy długoterminowe prognozy.
Tak się składa, że w roku 2020 mamy do czynienia z o 1 dzień dłuższym lutym. Warto w związku z tym odpowiednio wykorzystać ten dzień, tym bardziej, że wiele na to wskazuje, że ostatnie dni lutego będą zimowe i z opadami śniegu. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na 4 tydzień lutego 2020.
Chyba mało kto pamięta sytuację, gdy w połowie stycznia wartości temperatur przekraczały 10 stopni Celsjusza. Do prawdziwej zimy, z wyjątkiem gór, bardzo daleko. Wiele wskazuje na to, że w lutym będziemy mieć do czynienia już z bardziej zimową aurą. A czy tak faktycznie będzie? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na 3 tydzień lutego 2020.