Pogoda na wrzesień 2022 w Polsce, w górach, nad morzem

Udostępnij
Koniec wakacji i powrót do szarej rzeczywistości. Początek roku szkolnego i wrzesień zbliża się coraz większymi krokami. Z dodatkowego miesiąca wolnego będą mogli cieszyć się jeszcze studenci. Okazuje się jednak, że wrzesień jest popularnym czasem wypoczynku, nie tylko wśród tej grupy turystów. Chętnie podróżują wówczas pary, czy osoby starsze. Z myślą o osobach, które planują wrześniowy wypoczynek, postanowiliśmy przygotować informacje pogodowe na wrzesień 2022.

Wrzesień, pomimo kończących się wakacji, to naprawdę wyjątkowy miesiąc. W większej części naszego kraju, w dalszym ciągu mamy do czynienia z przedłużeniem, pięknej i słonecznej aury, a te popularne i wyjątkowe miejsca kuszą turystów spokojem i nieco niższymi cenami niż w wakacje. Chętnie korzystamy z uroków gór, przemierzając puste i malownicze szlaki, jak też plażujemy na wyjątkowych nadmorskich plażach, bez konieczności wcześniejszego wstawania i meldowania się nad Bałtykiem, by znaleźć dla siebie to najlepsze miejsce blisko morza. Wrzesień to dobry czas na podróże po Polsce - przede wszystkim dla osób, które nie mogły pozwolić sobie na wakacyjny wypoczynek.


Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący miesiąc będzie wyróżniał się bardzo przyjemną aurą - w wielu miejscach Polski, wartości temperatur będą przekraczać 20 stopni Celsjusza. Na niebie dominować będzie słońca, jednak będą też takie dni, gdy będziemy musieli zabrać ze sobą parasol, gdyż pojawi się tak długo wyczekiwany deszcz. Sprawdźmy w związku z tym, jak przedstawia się sytuacja pogodowa dla poszczególnych regionów Polski.


Pogoda na wrzesień 2022 nad morzem


Plażowanie i kąpiel w morzu we wrześniu? Wszystko wskazuje na to, że będzie to możliwe - przynajmniej w pierwszej połowie tego miesiąca. Mniej zatłoczone plaże, możliwość korzystania z popularnych nadmorskich atrakcji oraz nieco tańsze noclegi - wszystko to powinno zachęcić Was do rezerwacji noclegu nad morzem we wrześniu.


Co do pogody, to w dużej mierze powinna być sprzyjająca. Nieco gorszą informacją jest to, że na 9, 10, 15 oraz 20-22 września prognozowane są opady deszczu. Pozostałe dni z dużą ilością słońca. W pierwszej połowie miesiąca, temperatury na poziomie 19-23 stopnie Celsjusza. Odrobinę chłodniej zrobi się w drugiej połowie września - w większości nadmorskich miejscowości spodziewamy się temperatur nieco poniżej 20 stopni Celsjusza.


Już dziś zarezerwuj swój nocleg nad morzem:

Pogoda na wrzesień 2022 na Mazurach


Mazury to prawdziwy cud natury, który we wrześniu zaczyna stopniowo wypełniać się pięknymi, jesiennymi kolorami. Zanim jednak skończy się lato, będziemy mogli korzystać z jego niemal wszystkich uroków, w tych najpopularniejszych mazurskich miejscowościach. Cisza i spokój oraz piękne i czyste jeziora - czy trzeba chcieć więcej?


No może pięknej pogody, ale z nią nie będzie aż tak źle. Wręcz przeciwnie. Trochę słońca, trochę deszczu i temperatury w granicach 20 stopni Celsjusza lub nieco przekraczające tę wartość.


Opady deszczu prognozuje się od 6 do 11 września, pozostałe dni z dużą ilością słońca. W pierwszej połowie miesiąca na termometrach zobaczymy od 18 do 23 stopni Celsjusza. Tak ciepło nie będzie już w drugiej połowie września - wówczas temperatury będą się wahać od 14 do 19 stopni Celsjusza.


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg na Mazurach:Winiec Family Houses

Winiec Family Houses

Winiec, ul. Słoneczna Polana

Domki WiniecPogoda na wrzesień 2022 w Polsce centralnej


Czy można udanie spędzić wrzesień w Polsce centralnej? Oczywiście, że tak! Parki narodowe, piękne jeziora, wspaniałe trasy rowerowe, czy rzecz jasna - zabytki. To i o wiele więcej powinno Was skłonić do zaplanowania krótszego lub dłuższego wypoczynku w tej pięknej części naszego kraju. A pogoda powinna Wam w tym wszystkim pomóc.


Możemy być pewni tego, że cały wrzesień będzie wypełniony dużą ilością słońca. Opady deszczu oraz burze niewykluczone w dniach 8, 11 i 23 września. W pierwszej połowie miesiąca słupki rtęci pokażą od 19 do 24 stopni Celsjusza. Kolejne dni nieco chłodniejsze, bo na termometrach zobaczymy od 14 do 20 stopni Celsjusza.


Tutaj znajdziesz oferty noclegów w Bydgoszczy, Łodzi i Ciechocinku:Piotrkowska 89

Piotrkowska 89

Łódź, ul. Piotrkowska

Apartamenty Łódź
Noclegi e-Stay

Noclegi e-Stay

Bydgoszcz, ul. Sanatoryjna

Kwatery i pokoje Bydgoszcz 9.9Pogoda na wrzesień 2022 w górach


Sezon turystyczny w górach trwa praktycznie przez cały rok. W przypadku września, można śmiało stwierdzić, że jest to jeden z ulubionych miesięcy, kiedy to wybieramy się na krótszy lub dłuższy urlop w Tatry, Karkonosze, Beskidy, Pieniny, czy Bieszczady. Szlaki górskie są nieco mniej oblegane niż podczas wakacji. Dodatkowo, atrakcje turystyczne w dalszym ciągu są dostępne dla turystów, a i za noclegi zapłacimy znacznie mniej.


Wszystko wskazuje na to, że wrzesień w pogodzie w górach wyróżni się bardzo dobrymi warunkami do zdobywania popularnych szczytów i korzystania z górskiego klimatu. Będą chwile ze słońcem, ale również opady deszczu. A temperatury? Sprzyjające. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich w Polsce.


Pogoda na wrzesień 2022 w Tatrach


Rozpoczynamy od najchętniej odwiedzanego regionu górskiego w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że pod Tatrami we wrześniu powinniśmy mieć do czynienia z naprawdę dość liczną grupą turystów. Wrzesień jest dobrym momentem, by się tu wybrać, przede wszystkim ze względu na zdecydowanie mniejszą liczbę osób, które są obecne na szlakach, czy zdobywanych przez nas szczytach.


Mając na uwadze pogodę na wrzesień, trzeba podkreślić, że będzie ona zmienna, momentami obfitująca w gwałtowne zjawiska pogodowe. Trochę słońca, trochę deszczu, a temperatury całkiem przyjemne.


Opady deszczu i burze będą się tu pojawiać praktycznie przez cały miesiąc. Na dłuższe chwile ze słońcem możemy liczyć przede wszystkim bliżej połowy września. Temperatury - pierwsza część miesiąca to 17-21 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach zdecydowanie chłodniej - słupki rtęci pokażą od 11 do 17 stopni Celsjusza.


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Tatrach:

Pogoda na wrzesień 2022 w Pieninach


Każdy turysta, który przynajmniej raz w życiu miał okazję być w Pieninach, doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, jak wyjątkowa jest to część Polski. To nie tylko wspaniałe atrakcje przyrodnicze, ale również malownicze szlaki turystyczne, piękne szczyty i jeden z najpiękniejszych wąwozów górskich w Polsce - Wąwóz Homole.


To i o wiele więcej sprawia, że wrzesień będzie odpowiednim momentem, by odwiedzić ten region górski. Pomimo zróżnicowanych i zbliżonych warunków pogodowych do tych, z którymi będziemy mieć do czynienia w Tatrach, każdy powinien odczuwać przyjemność z wypoczynku w tym miejscu.


Opady deszczu i burze możliwe w pierwszym tygodniu września i następnie w drugiej połowie września. Pierwsza część miesiąca z temperaturami od 20 do 24 stopni Celsjusza. Odrobinę chłodniej zrobi się w kolejnych dniach - wówczas słupki rtęci pokażą od 15 do 20 stopni Celsjusza.


Zaplanuj swój pobyt i wybierz nocleg w Pieninach:

Pogoda na wrzesień 2022 w Bieszczadach


A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Wrzesień będzie ku temu odpowiednim momentem. Tutejsze połoniny oraz dzikość terenów to nie jedyna zachęta, by spakować plecak i wybrać się na zasłużony wypoczynek.


Wrzesień w Bieszczadach powinien być wypełniony całkiem przyjemną, ale momentami deszczową pogodą. Kiedy możemy spodziewać się tych opadów? Przede wszystkim w pierwszym tygodniu września i w ostatnich dwóch tygodniach tego miesiąca. Słupki rtęci w pierwszej połowie miesiąca pokażą od 16 do 21 stopni Celsjusza. Kolejne dni nieco chłodniejsze, bo zobaczymy od 11 do 18 stopni Celsjusza.


Rzuć wszystko i zarezerwuj nocleg w Bieszczadach:Domki nad starym potokiem

Domki nad starym potokiem

Ustrzyki Dolne, ul. Ustjanowa Dolna nr dz.

Domki Ustrzyki DolnePogoda na wrzesień 2022 w Karkonoszach


Karkonosze to obok Tatr drugi najchętniej odwiedzany region górski w Polsce. Dzieje się tak z wielu powodów - wspaniały klimat, bliskość granicy z Czechami, lokalizacja na Dolnym Śląsku, który kryje w sobie wiele wspaniałych miejsc i przede wszystkim wspaniałe szczyty górskie - ze Śnieżką i Szrenicą na czele. Wyjazd w kolejnym miesiącu to dobry moment, by nieco lepiej poznać ten wspaniały region górski.


Na pewno Karkonosze będą tym najchłodniejszym regionem górskim w Polsce, ale nie powinno to nikogo zniechęcić. Opady deszczu prognozowane są tu od 6 do 8 września, a także od 15 do 23 września. Z temperaturami będzie różnie - w pierwszej połowie miesiąca na termometrach zobaczymy od 14 do 20 stopni Celsjusza. Druga połowa września nieco chłodniejsza - zaledwie od 11 do 15 stopni Celsjusza.


Oto popularne oferty noclegów w Karkonoszach:Domki Na Skale

Domki Na Skale

Szklarska Poręba, ul. Górna

Domki Szklarska Poręba
Willa Skaleń

Willa Skaleń

Karpacz, ul. Curie-Skłodowskiej

Wille KarpaczPogoda na wrzesień 2022 w Beskidach


Na sam koniec zostawiliśmy taki region górski, który powinien spełnić absolutnie wszystkie wymagania każdego, kto kocha góry i chce odkrywać niezwykłe miejsca. Beskidy oferują wiele wspaniałych szczytów, ale również atrakcji, które są chętnie odwiedzane przez turystów.


Z pogodą we wrześniu będzie tu podobnie, jak w pozostałych regionach górskich. Przede wszystkim zmiennie - raz będzie nam towarzyszyć nam słońce, innym razem deszcz. Opady przewiduje się tu przede wszystkim w dniach od 2 do 7 i od 15 do 20 września. Temperatury raczej sprzyjające - w pierwszej połowie miesiąca zobaczymy od 17 do 22 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach od 13 do 19 stopni Celsjusza.


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Beskidach:Mały Domek Beskidy

Mały Domek Beskidy

Jordanów, ul. Generała Stanisława Maczka

Domki Jordanów 10.0
Willa Jana

Willa Jana

Wisła, ul. Willowa

Pensjonaty Wisła 9.5
Lux Condo

Lux Condo

Krynica-Wieś, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego

Kwatery i pokoje Krynica-WieśMamy nadzieję, że deszcz we wrześniu, który przewiduje się w niektórych częściach naszego kraju, nie zniechęci Was do zaplanowania swojego urlopu. Pamiętajcie, że nasz kraj daje wiele możliwości spędzenia czasu, również podczas deszczowych dni.


Źródło informacji pogodowych: accuweather.com
Zobacz także

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej