Pogoda na styczeń 2023 w Polsce, w górach, nad morzem

Udostępnij
Nowy Rok to zawsze nowe nadzieje, związane z życiem prywatnym, obowiązkami i z czasem wolnym. Istotny wpływ na każdą dziedzinę naszego życia ma bez wątpienia pogoda. Czy styczeń przyniesie nam prawdziwy powiew zimy, czy wręcz przeciwnie - będzie ciepło i deszczowo? Postanowiliśmy to sprawdzić i przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na podstawie przewidywań meteorologów.

Zima zbliża się do Polski coraz większymi krokami. W wielu częściach naszego kraju już spadł śnieg, a wartości temperatur raczej nie napawają optymizmem. Zaledwie kilka stopni powyżej 0 w dzień i lekki mróz w nocy - to rzeczywistość, z którą musimy się zmagać obecnie. A co przyniesie nam styczeń i Nowy Rok? Czy warunki pogodowe będą typowo zimowe, dzięki czemu wyjazd na ferie zimowe będzie miły i przyjemny?


Na takie informacje, z pewnością czekają Ci turyści, którzy wybrali domki w górach na miejsce swojego wypoczynku. Pierwsze informacje pogodowe zwiastują, że będziemy mieć do czynienia z typową zimą. Nie wyróżni się zbyt intensywnymi opadami, ani silnym mrozem. Mówiąc prościej - warunki takie, do jakich przyzwyczailiśmy się w ostatnich latach. Zdecydowanie, największą ilość śniegu i nieco większy mróz prognozuje się w miejscowościach górskich. Jak w związku z tym zapowiada się pogoda na styczeń 2023? Postanowiliśmy sprawdzić szczegóły dla poszczególnych regionów w Polsce.


Pogoda na styczeń 2023 nad morzem


Kwatery i pokoje nad morzem, pomimo zimowej pory roku, to chętnie wybierane kategorie obiektów na styczeń i luty. Turyści, którzy tu przyjeżdżają, pragną za wszelką cenę uniknąć turystycznego zgiełku, z którym w tym czasie, mamy do czynienia w górach. Kilometry pustych plaż, szum morza i stosunkowo sprzyjająca pogoda - czy trzeba chcieć więcej?


Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaka będzie pogoda nad morzem w styczniu 2023, to mamy dla Ciebie całkiem dobre informacje. Na pewno będzie nieco cieplej niż w pozostałej części naszego kraju. W pierwszej połowie miesiąca około 5-6 stopni Celsjusza w dzień i lekki mróz w nocy. W kolejnych dniach, temperatury będą oscylować w okolicach 0 stopni, a w nocy możliwy mróz dochodzący do nawet -6 stopni Celsjusza.


Nie należy spodziewać się intensywnych opadów śniegu. Pierwsza połowa stycznia wypełniona głównie opadami deszczu. Bardziej zimowo zrobi się w kolejnych dniach - opady śniegu możliwe bliżej końca miesiąca.


Sprawdź noclegi nad morzem:Apartament APOLLO

Apartament APOLLO

Pogorzelica, ul. Słoneczna 2c

Apartamenty Pogorzelica 10.0
SŁONECZNY & SPA

SŁONECZNY & SPA

Władysławowo, ul. Abrahama

Apartamenty Władysławowo 9.8Pogoda na styczeń 2023 na Mazurach


Każdy, kto zdecydował się na domki Mazury zimową porą, powinien docenić warunki, z którymi mamy tu do czynienia. Krajobraz jezior idealnie łączy się z białym puchem i tym, co otacza nas dookoła. Mazury to również prawdziwa oaza spokoju - jest to szczególnie widoczne w miesiącach zimowych.


A jak będzie z pogodą na Mazurach w styczniu 2023? Sytuacja na pewno będzie nieco odmienna niż w przypadku morza. Przede wszystkim spodziewamy się większych opadów śniegu i nieco niższych temperatur.


W pierwszej połowie stycznia, słupki rtęci pokażą od 0 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza, w nocy od -2 do nawet -8 stopni Celsjusza. Przez te dwa tygodnie niewykluczony deszcz, marznący deszcz, deszcz ze śniegiem i sam śnieg - czyli wszystko, co możliwe podczas zimy.


Bardziej zimowo zrobi się w drugiej połowie stycznia. W dzień spodziewamy się mrozu na poziomie około -2, -3 stopni Celsjusza, a w nocy wartości będą spadać do nawet -10 stopni Celsjusza. Te dni, będą wypełnione również większą sumą opadów śniegu.


Oto popularne noclegi na Mazurach:Domki Apartamenty

Domki Apartamenty

Paprotki, ul. Paprotki

Domki Paprotki 9.9
Pensjonat Elmi

Pensjonat Elmi

Giżycko, ul. Drzymały

Pensjonaty Giżycko 6.4Pogoda na styczeń 2023 w Polsce centralnej


W miejscowościach Polski centralnej, zimową porą uaktywniają się te osoby, które lubią zimowe spacery. Z różnych stron kraju, na zimowy city break przyjeżdżają również turyści, którzy wybierają apartamenty i hostele na swoje zakwaterowanie.


Czy w Warszawie i w innych popularnych lokalizacjach będziemy mieć do czynienia z typowo zimową aurą w styczniu 2023? Po części tak, chociaż pojawi się też dużo chwil ze słońcem. Temperatury w pierwszej połowie stycznia na poziomie od od 0 do 6 stopni Celsjusza, w nocy mróz do -6 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach zrobi się chłodniej. W dzień lekki mróz będzie już normą, a w nocy wartości temperatur zaczną spadać do nawet do -10 stopni Celsjusza.


A co z opadami? W pierwszej połowie miesiąca przeważać będą opady deszczu i marznącego deszczu, a od 20 stycznia codzienny śnieg będzie już normą.


Wybierz noclegi w Warszawie, Toruniu i Poznaniu:

Pogoda na styczeń 2023 w górach


Polskie góry to bez wątpienia ten kierunek, który będzie najchętniej wybierany w styczniu 2023. Wszystko za sprawą rozpoczynających się ferii zimowych i typowo zimowych warunków, których oczekuje każdy, kto wybiera apartamenty Zakopane


Możecie być pewni tego, że w kolejnym miesiącu zima rozkręci się tu na dobre. Śniegu powinno być pod dostatkiem, ośrodki narciarskie w Polsce będą prężnie funkcjonować, a Wy będziecie mogli korzystać z zimowych atrakcji turystycznych w górach. A jak będzie z pogodą w górach w styczniu 2023? Sprawdźmy szczegóły dla poszczególnych regionów górskich w Polsce.


Pogoda na styczeń 2023 w Tatrach


Już teraz można rzec z pełnym przekonaniem, że Zakopane i okoliczne miejscowości będą przeżywać największe oblężenie w polskich górach. Znaleźć wolne domki Tatry graniczy z cudem, ale może warto spróbować, by przenieść się do regionu, który jest tym najpopularniejszym każdego roku.


To, co zachęca to na pewno pogoda. W styczniu 2023 warunki będą typowo zimowe. Jednak ta pora roku zacznie się rozkręcać stopniowo, przynajmniej pod względem temperatury. W pierwszej połowie stycznia na termometrach zobaczymy od 0 do 5 stopni Celsjusza. Podobnie, jak w całej Polsce, również i tu ochłodzi się w drugiej połowie miesiąca. W dzień około -3 stopni Celsjusza, a w nocy temperatury spadną do nawet -12 stopni Celsjusza.


Co do opadów, to w pierwszej części miesiąca będzie to przede wszystkim sam deszcz, jak i marznący deszcz. Z konkretnymi opadami śniegu będziemy mieć do czynienia dopiero po 15 stycznia 2023.


Tutaj znajdziesz noclegi w Tatrach:

Pogoda na styczeń 2023 w Pieninach


Pieniny należy z powodzeniem zaliczyć do kategorii tych regionów, do których warto przyjechać o każdej porze roku. Wszystko za sprawą licznych atrakcji turystycznych i możliwości, z których można tu korzystać. Trzy Korony i Sokolica podczas zimowej wyprawy? Brzmi naprawdę zachęcająco!


Pogoda w styczniu 2023 w Pieninach powinna nam we wszystkim pomóc, przynajmniej w jakiejś części miesiąca. Gdy weźmiemy pod uwagę temperatury, to trzeba podkreślić, że w pierwszej połowie stycznia będą się utrzymywać na poziomie od 0 do 4 stopni Celsjusza, w nocy lekki mróz. W kolejnych dniach się ochłodzi, ale nieznacznie. Na słupkach rtęci zobaczymy wartości w okolicach 0 stopni Celsjusza.


Śnieg zacznie padać tak naprawdę dopiero od 15 stycznia. Wcześniejsze dni wypełnione słońcem i przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu.


Oto popularne oferty noclegów w Pieninach:Hrycówka

Hrycówka

Grywałd, ul. Wymyśle

Domki Grywałd 9.9
U Basi

U Basi

Szczawnica, ul. Sopotnicka

Kwatery i pokoje Szczawnica 9.7Pogoda na styczeń 2023 w Bieszczadach


A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady zimą? To naprawdę dobry pomysł. Jeśli chcesz wypocząć naprawdę tanio, to świetną opcją może się okazać agroturystyka w Bieszczadach. Ten region górski powinien Was zachwycić pod każdym względem. Świetnie rozwinięte ośrodki narciarskie, popularne szczyty i połoniny - czy trzeba chcieć więcej?


No może pięknej, zimowej pogody. A na taką się zanosi w styczniu 2023 w Bieszczadach. Tu w przeciwieństwie do pozostałych regionów górskich, z typową zimą będziemy mieć do czynienia już od samego początku Nowego Roku. W dzień lekki mróz, a w nocy wartości dochodzące do -9 stopni Celsjusza. Druga połowa stycznia, pod tym względem, powinna wyglądać podobnie. A co z opadami śniegu? Będą pojawiać się przez cały styczeń, czyli zima na całego!


Rzuć wszystko i sprawdź noclegi w Bieszczadach:

Pogoda na styczeń 2023 w Karkonoszach


To kolejny region, który obok Tatr, będzie cieszył się największą popularnością wśród turystów w styczniu 2023. Noclegi w Karpaczu i Szklarskiej Porębie już teraz jest niezwykle trudno znaleźć. A z każdym kolejnym dniem powinno być coraz gorzej, w szczególności, że jest to naprawdę wspaniały i pełen różnorodnych atrakcji region, oferujący świetnie rozwinięte ośrodki narciarskie w Karkonoszach.


Czy pogoda będzie zachęcać do szusowania na stokach narciarskich? Oczywiście, że tak! Pierwsza połowa stycznia z temperaturami dochodzącymi do 6 stopni Celsjusza w dzień i około -6 stopni Celsjusza w nocy. Prawdziwa zima zawita w Karkonosze w drugiej połowie stycznia. Śnieg będzie sypał niemal codziennie, a słupki rtęci pokażą lekki mróz w dzień i około -10 stopni Celsjusza w nocy.


Wybierz noclegi w Karkonoszach:Zielona Prowincja

Zielona Prowincja

Mysłakowice, ul. 1 Maja

Apartamenty Mysłakowice 10.0
Dziki Sad

Dziki Sad

Ściegny, ul. Ściegny

Domki Ściegny 10.0Pogoda na styczeń 2023 w Beskidach


Na sam koniec pozostawiliśmy region, który może pochwalić się naprawdę wspaniałymi warunkami do zimowego wypoczynku. Domki Beskidy należą do kategorii najchętniej wybieranej przez turystów. I nie ma co się dziwić, bo znajdziemy tu absolutnie wszystko, co niezbędne. A sam wypoczynek staje się o wiele przyjemniejszy, jeśli odkrywamy fantastyczne atrakcje, które się tu znajdują i szusujemy na nartach w świetnie przygotowanych ośrodkach narciarskich.


A jak będzie z pogodą? Warunki zbliżone do tego, z czym będziemy mieć do czynienia w pozostałych regionach górskich. Pierwsza połowa miesiąca z temperaturami od 2 do 5 stopni Celsjusza w dzień i z lekkim mrozem w nocy. Mogą pojawiać się opady marznącego deszczu.


Zima na całego rozpocznie się tu od 15 stycznia 2023. W dzień temperatury na poziomie około -2 stopni Celsjusza, w nocy nawet -10. Śnieg będzie sypał praktycznie codziennie.


Już dziś zarezerwuj noclegi w Beskidach:Apartamenty Zdrojowe

Apartamenty Zdrojowe

Ustroń, ul. Szpitalna

Apartamenty Ustroń 10.0
U Endiego

U Endiego

Wisła, ul. Juliana Ochorowicza

Apartamenty Wisła 9.2
Lux Condo

Lux Condo

Krynica-Wieś, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego

Kwatery i pokoje Krynica-WieśMożemy być pewni, że w styczniu będziemy mieć do czynienia z typową zimą. Warto w związku z tym zaplanować w tym miesiącu swój zimowy wypoczynek!
Zobacz także

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej