Pogoda na sierpień 2022 w Polsce, w górach, nad morzem

Udostępnij
Chyba nikt nie spodziewał się takiej sytuacji, że praktycznie od samego początku wakacji, pogoda w Polsce będzie iście egzotyczna. W prawie całym kraju słupki rtęci pokazują nawet około 40 stopni Celsjusza. Póki co nie zanosi się na duże ochłodzenie i takie dni, kiedy pojawią się opady deszczu. Czy sierpień 2022 będzie równie upalny co koniec czerwca i początek lipca. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na sierpień 2022 w Polsce, w górach, nad morzem.

Planując swój wakacyjny urlop, zawsze bierzemy pod uwagę fakt, z jaką pogodą będziemy mieć do czynienia. Czy aura będzie sprzyjać plażowaniu, czy deszcz utrudni nam wędrówki po górach i w końcu, czy będziemy mogli aktywnie spędzać czas? Wakacyjna pogoda jest nieprzewidywalna - podkreśla to praktycznie każdy turysta, który wybiera zagraniczne kierunki na swój urlop. 


Wraz z początkiem wakacji 2022, mamy do czynienia z prawdziwie egzotycznymi warunkami w Polsce. Taką pogodę doceniają przede wszystkim osoby, które zdecydowały się na nocleg nad morzem lub nocleg nad jeziorami. Nie zanosi się, by aura w lipcu uległa gwałtownej zmianie. Może nie będzie już aż tak ekstremalnych upałów, ale wszystko wskazuje na to, że lipiec będzie wypełniony słońcem i prawdziwie letnimi wartościami temperatur.


Spora część turystów, powoli wybiega już do tego, z czym pod względem pogody, będziemy mieć do czynienia w lipcu. Również tu, aura nie powinna nikogo zawieść. Meteorolodzy przewidują, że średnie wartości temperatur będą się mieścić w zakładanych przez nich wartościach - to jest około 25-30 stopni Celsjusza. Nie zabraknie w związku z tym wyjątkowych warunków do plażowania, wędrówek po górach, zwiedzania zabytków i kąpieli w morzu i jeziorze. A jak zapowiada się pogoda w poszczególnych regionach Polski? Sprawdźmy!


Pogoda na sierpień 2022 nad morzem


Rozpoczynamy od regionu, w którym swój urlop spędzi nieco ponad 70% turystów. Morze Bałtyckie to wiele możliwości dla każdego, kto uwielbia plażować, jak i odkrywać niezwykłe miejsca i zabytki. Piękne, piaszczyste plaże, ciepła woda w Bałtyku, no i przede wszystkim sprzyjająca aura - z takimi warunkami powinniśmy mieć do czynienia w sierpniu nad morzem.


Sierpień zapowiada się całkiem przyjemnie nad polskim morzem. Na całym wybrzeżu powinniśmy mieć do czynienia z temperaturami na poziomie od 22 do 25 stopni Celsjusza. Wystąpienie przejściowych burz prognozuje się w pierwszym tygodniu miesiąca. Przelotne opady deszczu mogą wystąpić bliżej połowy sierpnia. Nic, tylko wypoczywać nad polskim morzem.


Sprawdź oferty noclegów na wakacje nad morzem:Domki Letniskowe

Domki Letniskowe

Dębina, ul. Sosnowa

Domki Dębina 9.4
U Rysia

U Rysia

Dziwnów, ul. Osiedle Zacisze

Domki Dziwnów 10.0
Willa  Rodos

Willa Rodos

Władysławowo, ul. Kwiatowa

Pensjonaty Władysławowo 9.5Pogoda na sierpień 2022 na Mazurach


Kraina Wielkich Jezior Mazurskich podczas wakacji przyciąga przede wszystkim miłośników żeglowania po pięknych jeziorach. Chętnych na wypoczynek w tej części Polski nie brakuje, a wszystko wskazuje na to, że w sierpniu powinno się tu pojawić całkiem sporo turystów.


Szczególnie, że pogoda będzie sprzyjać żeglowaniu, plażowaniu i zwiedzaniu. Aura będzie porównywalna do tego, z czym będziemy mieć do czynienia nad polskim morzem. Prognozuje się, że słupki rtęci pokażą średnio od 22 do 27 stopni Celsjusza. Przejściowe, ale gwałtowne burze niewykluczone w pierwszym tygodniu sierpnia. Większych opadów deszczu raczej nie przewidujemy. Warto śledzić bieżące informacje na temat burz, by uniknąć wypływania jachtem na jezioro.


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg na Mazurach:

Pogoda na sierpień 2022 w Polsce centralnej


Okazuje się, że nie tylko północ i południe cieszy się tym największym zainteresowaniem Polaków podczas wakacji. Podobnie wygląda to w przypadku centralnej części naszego kraju. Chętnie wypoczywamy tu przede wszystkim na pojezierzach, w parkach narodowych, czy zwiedzając znane polskie miasta. Czy sierpień będzie tu równie pogodny?


Wszystko wskazuje na to, że tak. Słonecznie i całkiem przyjemnie - tak w skrócie można scharakteryzować pogodę dla centrum. Przez cały miesiąc, temperatura będzie się wahać od 23 do 27 stopni Celsjusza. Zagrzmieć i popadać może przede wszystkim w pierwszej połowie miesiąca. Pozostałe dni ciepłe i słoneczne.


Sprawdź noclegi w Warszawie, Łodzi, Ciechocinku:

Pogoda na sierpień 2022 w górach


A gdyby tak w sierpniu wybrać się w góry? Statystyki pokazują jasno, że na taką formę wypoczynku decyduje się pozostała część turystów, która nie wybiera się nad morze. W pierwszej dwudziestce najchętniej wybieranych miejscowości na wakacje 2022, znajdują się tylko dwie miejscowości z gór - są to Zakopane i Karpacz. Jednak, sporym zainteresowaniem cieszą się również Bieszczady - miejscowości typowo górskie, jak i Solina, w której lada dzień zostanie uruchomiona kolejka linowa PKL.


Analizując najświeższe informacje pogodowe, należy podkreślić, że pogoda w górach w sierpniu 2022 będzie całkiem przyjemna. Dużo słońca i bardzo przyjemne temperatury. Należy zachować ostrożność i uważać na burze, które w górach mogą pojawiać się nagle, stanowiąc niezwykłe zagrożenie dla osób, które wybierają się na wysokogórskie wędrówki. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich w Polsce.


Pogoda na sierpień 2022 w Tatrach


Rozpoczynamy od najbardziej obleganego regionu górskiego w Polsce. Tatry to nie tylko Zakopane, ale również piękne szlaki górskie, doliny i przede wszystkim najwyższe szczyty, które chętnie zdobywają turyści z całej Polski. Nikogo w związku z tym nie powinno dziwić, że o każdej porze roku przeżywają one prawdziwe oblężenie.


Nawiązując do pogody w sierpniu w Tatrach, należy podkreślić, że będzie ona całkiem przyjemna, słoneczna i typowo wakacyjna. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 stopnie Celsjusza. Jest to bardzo przyjemna wartość, szczególnie, gdy chcemy pochodzić po górach. Burze, jak i przelotne opady deszczu mogą wystąpić w pierwszym i ostatnim tygodniu sierpnia.


Zaplanuj swój wypoczynek i wybierz nocleg w Tatrach:Apartamenty Mozaika

Apartamenty Mozaika

Zakopane, ul. Grunwaldzka

Apartamenty Zakopane 10.0
Domki Na Wypasie

Domki Na Wypasie

Białka Tatrzańska, ul. Grapa

Domki Białka Tatrzańska
Górska Przystań

Górska Przystań

Murzasichle, ul. Majerczykówka

Pensjonaty Murzasichle 9.9Pogoda na sierpień 2022 w Pieninach


Sierpień to dobry moment, by wybrać się na wakacje w Pieniny. Ten region górski oferuje wiele wspaniałych atrakcji, w tym przede wszystkim spływ Przełomem Dunajca, Wąwóz Homole, Trzy Korony i Sokolicę, a także niezwykle piękną przyrodę, znajdującą się w Pienińskim Parku Narodowym.


Planując urlop w Pieninach, należy wziąć pod uwagę, że pogoda w sierpniu będzie sprzyjać każdemu rodzajowi aktywności, no i rzecz jasna - lenistwu. Słupki rtęci pokażą średnio od 22 do 25 stopni Celsjusza. Burze, jak i opady przelotnego deszczu możliwe w pierwszym tygodniu sierpnia. Pozostałe dni ciepłe i słoneczne.


A może nocleg w Pieninach? Tu na pewno znajdziesz coś wyjątkowego:Niedźwiedziówka

Niedźwiedziówka

Jaworki, ul. Jaworki - Czarna Woda

Domki Jaworki 9.8Pogoda na sierpień 2022 w Bieszczadach


A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady w sierpniu? Pozostało niewiele czasu, by zarezerwować swój nocleg, a Bieszczady to przecież wiele możliwości. Wspaniała i dzika przyroda, Solina - czyli “bieszczadzkie morze”, a także przede wszystkim malownicze szczyty górskie, z Tarnicą i Połoninami na czele. Czy trzeba chcieć więcej?


No może sprzyjającej pogody, a na taką się zanosi. W sierpniu w Bieszczadach, na termometrach zobaczymy maksymalnie 22 stopnie Celsjusza. Miesiąc będzie zdominowany przez słońce. Opady deszczu i burze niewykluczone w pierwszym tygodniu sierpnia. To na pewno będzie udany urlop.


Oto popularne noclegi w Bieszczadach:

Pogoda na sierpień 2022 w Karkonoszach


Karkonosze, podczas każdego lata, uznawane są za ten najchłodniejszy region górski. Oczywiście, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Region ten oferuje naprawdę wspaniałe atrakcje - przede wszystkim w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Dużym atutem jest również bliskość granicy z Czechami.


Pogoda w sierpniu w Karkonoszach powinna być naprawdę przyjemna. Prognozuje się wartości temperatur od 17 do 22 stopni Celsjusza i dużo słońca. Przelotne opady deszczu możliwe 8, 13 i 14 sierpnia. Burze mogą się pojawić w pierwszej połowie sierpnia i w ostatnim tygodniu miesiąca.


Sprawdź najlepsze noclegi w Karkonoszach:

Pogoda na sierpień 2022 w Beskidach


Na sam koniec pozostał nam region spokojny, wyjątkowy i chętnie odwiedzany przez turystów z całej Polski. Niezależnie od tego, czy to Beskid Śląski, Sądecki, Żywiecki, czy Niski, wrażenia z wypoczynku w tej części naszego kraju, są zawsze pozytywne. To nie tylko niezwykłe atrakcje górskie, ale również wiele możliwości spędzania wolnego czasu, podczas spacerów, wycieczek rowerowych, czy wycieczek do pobliskich miast.


Sierpniowa aura powinna tu być bardzo przyjemna. Wartości temperatur będą się wahać od 21 do 24 stopni Celsjusza. Do tego duża ilość słońca. Zagrzmieć i popadać może jedynie w pierwszej połowie sierpnia. Pozostałe dni piękne i słoneczne - można w związku z tym planować urlop.


Znajdź dla siebie najlepszy nocleg w Beskidach:Dom nad Białką

Dom nad Białką

Bystra, ul. Fałata

Domki Bystra
Willa Stareczka

Willa Stareczka

Wisła, ul. Świerkowa

Pensjonaty Wisła 9.7Każdy, kto zastanawia się, czy sierpień to dobry moment na wakacje, nie powinien mieć żadnych wątpliwości. Pogoda powinna sprzyjać każdej aktywności. Pięknie, słonecznie i wyjątkowo - wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie w Polsce w sierpniu.
Zobacz także

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej