Pogoda na październik 2022 w Polsce, w górach, nad morzem

Udostępnij
Przejście z sierpnia na wrzesień dla wielu osób mogło być nieco zaskakujące. Pożegnaliśmy letnie upały, a aura stała się typowo jesienna - słupki rtęci nieznacznie przekraczają 20 stopni Celsjusza, wieczory są chłodne z temperaturami oscylującymi w granicach 10 stopni Celsjusza, a miejscami pojawiły się przygruntowe przymrozki. Czy to znak, że lato opuściło już nas na dobre? Jaka pogoda zapowiada się na październik? Z myślą o osobach, które planują jesienne wyjazdy, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na październik 2022.

W opinii wielu osób, jesień uznawana jest za tę najpiękniejszą porę roku - głównie za sprawą drzew, które mienią się żółto-czerwonymi kolorami i nieco mniejszym ruchem turystycznym. Chyba nie ma takiej osoby, która nie chciałaby w pełni poczuć “polskiej złotej jesieni”. Zanim jednak ta pora roku zagości u nas na dobre, pozostało nam nieco ponad 2 tygodnie lata. Dni stają się krótsze, a pogoda bardziej przypomina już jesienne warunki, szczególnie wieczorami, gdy istnieje konieczność założenia ciepłych bluz lub kurtek.


Nadchodząca jesień i przede wszystkim październik to dobry moment, by zaplanować krótki wyjazd i nocleg w górach, w polskim mieście, czy chociażby nad morzem, mimo że o plażingu i kąpieli w morzu raczej będziemy mogli już zapomnieć. Wszystko wskazuje na to, że październik w pogodzie powinien być taki, do jakiego większość z nas się przyzwyczaiła. Trochę słońca, trochę deszczu i temperatury nieznacznie przekraczające 10 stopni Celsjusza. Noce to już wartości poniżej 10 stopni Celsjusza. Sprawdźmy w związku z tym, jak przedstawia się szczegółowa prognoza pogody dla poszczególnych regionów Polski.


Pogoda na październik 2022 nad morzem


Nie da się ukryć, że to polskie morze było najchętniej wybieranym kierunkiem podczas wakacji. Swój wolny czas spędziło tu prawie ¾ Polaków, co pokazuje, że lubimy wypoczynek nad wodą, plażowanie i korzystanie z różnorodnych atrakcji. Co prawda, w październiku nie będziemy mieć warunków, które sprzyjają wypoczynkowi na plaży, ale swój wolny czas możemy tu spędzać w zupełnie inny sposób np. spacerują po pięknych plażach, odkrywać zabytki i korzystać z atrakcji, które w dalszym ciągu powinny być dostępne dla turystów.


Pogoda w październiku nad morzem powinna upłynąć pod znakiem słońca i opadów deszczu, który pojawi się głównie pomiędzy 10 a 20 października. Pozostałe dni słoneczne i zachęcające do spacerów. Temperatury w miejscowościach nadmorskich będą oscylować w przedziale od 9 do 16 stopni Celsjusza.


Już dziś sprawdź noclegi nad morzem:

Pogoda na październik 2022 na Mazurach


Nie ulega żadnej wątpliwości, że Mazury to prawdziwy cud natury, który szczególnie jesienią nabiera wyjątkowego charakteru. Mowa tu przede wszystkim o niezwykłym krajobrazie, który łączy w sobie piękne jeziora, lasy i barwy, które są charakterystyczne dla jesieni. To i o wiele więcej możesz zyskać, jeśli zaplanujesz swój urlop właśnie w tym miejscu.


Październikowa aura na Mazurach raczej nie powinna nas niczym zaskoczyć. Niewielkie opady deszczu powinny się pojawić 11-12 i pomiędzy 20 a 24 października. Pozostałe dni wypełnione słońcem. Średnie wartości temperatur w październiku, będą się mieścić w przedziale od 8 do 17 stopni Celsjusza.


Zarezerwuj swój nocleg na Mazurach:Luksusowy Apartament

Luksusowy Apartament

Giżycko, ul. Żeglarska

Apartamenty Giżycko 9.7
Zielone Ławki

Zielone Ławki

Ryn, ul. Ławki

Domki Ryn 10.0Pogoda na październik 2022 w Polsce centralnej


Okazuje się, że październik obfituje również w wiele wspaniałych podróży po popularnych polskich miastach. Można je znaleźć przede wszystkim w Polsce centralnej, w której city break stał się niejako trendem, który jest praktykowany i przez młodszych i przez starszych turystów. 


Warto podkreślić, że październikowa pogoda powinna zachęcić do krótkich, spontanicznych i wyjątkowych podróży po znanych polskich miastach. Będzie to przede wszystkim miesiąc wypełniony słońcem. Opady deszczu mogą pojawić się jedynie pomiędzy 8 a 14 października. Słupki rtęci pokażą średnio od 11 do 17 stopni Celsjusza.


Sprawdź oferty noclegów w Warszawie, Łodzi i Poznaniu:

Pogoda na październik 2022 w górach


Przed nami ten region, który jest najchętniej wybierany na jesienne podróży i bez wątpienia wygląda też najpiękniej w tych miesiącach. Mowa oczywiście o górach, które są chętnie wybierane przede wszystkim przez miłośników wędrówek. Można przemierzać malownicze szlaki górskie w zupełnej ciszy i spokoju, a tutejsze krajobrazy mienią się żółtymi i czerwonymi barwami - to wyjątkowa uczta dla naszych oczu.


Październik w górach na pewno może być tym miesiącem nieprzewidywalnym. W wyższych partiach gór normą jest śnieg i wartości temperatur poniżej 0. Nieco niżej, powinniśmy mieć jednak do czynienia z naprawdę dobrymi warunkami. Temperatury będą przekraczać 10 stopni Celsjusza, a na niebie dominować będzie słońce. Sprawdźmy w związku z tym pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.


Pogoda na październik 2022 w Tatrach


Bezapelacyjnym liderem, jeśli chodzi o wypoczynek Polaków w górach, są Tatry. Dzieje się tak o każdej porze roku, jednak październik i listopad to te miesiące, w których możemy spodziewać się nieco mniej turystów. Warto w związku z tym wykorzystać tę okazję i zdobyć swój wymarzony szczyt - warunki pogodowe powinny sprzyjać.


A skoro już o nich mowa, to trzeba podkreślić, że pogoda będzie tu sprawiedliwie podzielona na chwile ze słońcem i deszczem. Opadów możemy spodziewać się przede wszystkim od 11 do 21 października i w ostatnim tygodniu miesiąca. Pozostałe dni ze słońcem. Temperatury będą się utrzymywać na poziomie od 8 do 16 stopni Celsjusza - w wyższych partiach gór zdecydowanie zimniej.


Oto popularne noclegi w Tatrach:

Pogoda na październik 2022 w Pieninach


Październik będzie ostatnim miesiącem, kiedy to będzie istniała możliwość skorzystania z największej atrakcji tego regionu, czyli spływu Przełomem Dunajca. Trzeba jednak przyznać, że Pieniny to nie tylko spływ, ale również wspaniałe szczyty górskie - z Trzema Koronami, Sokolicą i Wysoką na czele, które chętnie zdobywamy również jesienią.


Warunki pogodowe będą tu zbliżone do tego, z czym przyjdzie nam się zmierzyć w Tatrach. Prognozuje się deszcz od 11 do 14 i od 20 do 25 października. Pozostałe dni słoneczne i typowo jesienne. Wartości temperatur będą się utrzymywać w przedziale od 10 do 18 stopni Celsjusza.


Wyrusz w góry i wybierz nocleg w Pieninach:Apartamenty Między Owcami

Apartamenty Między Owcami

Sromowce Wyżne, ul. Trzech Koron

Apartamenty Sromowce Wyżne 9.7
Willa „Świt”

Willa „Świt”

Szczawnica, ul. św. Krzyża

Pensjonaty Szczawnica 9.9Pogoda na październik 2022 w Bieszczadach


Chyba nie ma lepszego regionu górskiego do podziwiania uroków jesieni, jak Bieszczady. Dzika przyroda, malownicze szlaki górskie, bieszczadzkie połoniny i wspaniałe widoki górskie - między innymi dla tych powodów, warto jest odwiedzić Bieszczady.


Październik powinien tu być tym miesiącem, kiedy to będziemy mieć do czynienia z polską złotą jesienią. Opady deszczu prognozowane są przede wszystkim 13-14, 21 oraz 29-30 października. Pozostałe dni, piękne i słoneczne. Na termometrach zobaczymy od 7 do 16 stopni Celsjusza.


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Bieszczadach:

Pogoda na październik 2022 w Karkonoszach


Karkonosze to ten drugi region górski w Polsce, który obok Tatr, cieszy się największą popularnością. Ma to przede wszystkim ścisły związek z fantastyczną infrastrukturą, licznymi atrakcjami, bliskości granicy z Czechami i popularnymi szczytami górskimi, ze Śnieżką i Szrenicą na czele.


Jeśli planujecie spędzić październik w Karkonoszach, to mamy dla Was bardzo dobrą wiadomość. Aura będzie typowo jesienna. Opady deszczu przewiduje się głównie pomiędzy 10 a 21 października. Pozostałe dni wypełnione słońcem. Słupki rtęci pokażą od 9 do 15 stopni Celsjusza.


Zaplanuj swój urlop i zdecyduj się na nocleg w Karkonoszach:Widok 3b

Widok 3b

Piechowice, ul. Widok

Apartamenty Piechowice
Karkonskie Widoki

Karkonskie Widoki

Karpacz, ul. Staszica

Pensjonaty Karpacz 10.0
Willa Brylant

Willa Brylant

Szklarska Poręba, ul. Kasprowicza

Wille Szklarska Poręba 9.7Pogoda na październik 2022 w Beskidach


Na sam koniec pozostawiliśmy wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju region, który stanowi świetną opcję na jesienny wyjazd. Beskidy zachwycają swym pięknem, zarówno podczas wędrówek, jak i korzystania z licznych atrakcji. Przy sprzyjających warunkach, jesteśmy w stanie zobaczyć tu naprawdę wiele.


Warunki pogodowe będą tu zbliżone do sytuacji, jaką zaobserwujemy w innych regionach górskich. Trochę popada, jak też będziemy mogli cieszyć się jesiennym słońcem. Deszcz prognozowany jest pomiędzy 11 a 25 października. Uroki jesieni można odkrywać w związku z tym w pozostałych dniach. Wartości temperatur będą oscylować w granicach od 9 do 17 stopni Celsjusza.


Planujesz wyjazd w góry? Sprawdź noclegi w Beskidach:

Mamy nadzieję, że październik będzie obfitował we wspaniałe, jesienne przeżycia. Niezależnie od tego, na jaki kierunek się zdecydujesz, powinno być fantastycznie, nawet i w deszczową aurę.Zobacz także

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej