Pogoda na luty 2014

Udostępnij

Tegoroczna zima nas nie rozpieszcza - zamiast białych krajobrazów, za oknem mamy typowo listopadową aurę. Czy pogoda na luty przyniesie jakąś zmianę?

Luty to miesiąc, w którym uczniowie z części województw rozpoczną ferie zimowe. Wiele osób nie wyobraża sobie tego czasu bez wyjazdu na narty, stąd coraz częściej pada pytanie: czy pogoda na luty przyniesie w końcu opady śniegu umożliwiające białe szaleństwo?

Szukasz miejsca, gdzie można bez przeszkód poszusować? Wejdź i zobacz: Oferty dla narciarzy i snowboardzistów

 

Jak wiadomo, styczeń 2014 rozpoczął się bardzo jesiennie. Dominowały temperatury sięgające nawet 10 stopni powyżej zera! Jednak w połowie miesiąca w części kraju zagościła prawdziwa zima, przynosząc ze sobą opady śniegu oraz tęgi mróz. Miejscami temperatury spadały nawet do -20º C! Więc czy luty zmieni tę sytuację?


Wieloletnie obserwacje tendencji pogodowych pozwalają stwierdzić, że przełom stycznia i lutego to najbardziej śnieżny okres w roku. Długoterminowa prognoza pogody na luty 2014 nie nastraja optymistycznie - meteorolodzy zapowiadają dodatnie temperatury.

Już początek lutego zmieni sytuajcę na pogodowej mapie Polski. Nad kraj nadciągnie niż, który przyniesie ze sobą wyższą temperaturę. Znikną dwucyfrowe wartości - słupki rtęci w pierwszym tygodniu miesiąca, w najchłodniejszych miejscach, wskażą maksymalnie -6º C.

Według synoptyków południe Polski bardzo szybko pożegna się ze śnieżnymi krajobrazami. Zapowiadany jest bowiem halny, który przyniesie ze sobą temperaturę sięgającą 10 stopni na plusie! Taka tendencja ma utrzymać się nawet do połowy miesiąca.

Z podobnych prognoz z pewnością nie będą zadowolone osoby, które planowały lutowy wypoczynek w górach. Jeżeli ten czarny scenariusz spełni się, wiele ośrodków narciarskich może nie zapewnić odpowiednich warunków do jazdy na nartach i snowboardzie. Warto więc na bieżąco sprawdzać pogodę w interesującym nas terminie, ponieważ długoterminowe prognozy pogody mogą być zwodnicze!

Wypoczynek w górach zawsze jesto dobrym pomysłem! Nie zwlekaj i już teraz sprawdź nocelgi na luty 2014, w którymś z wybranych regionów, wejdź:
Noclegi w Bieszczadach

Noclegi w Beskidach
Noclegi w Górach Świętokrzyskich
Noclegi w Sudetach
Noclegi w Tatrach

 

Źródło: tvnmeteo.pl

Zobacz także

Dodane komentarze (8)

 • konrad

  telewizja nas oszukuje

 • tomek

  To jeżeli będzie plus 10 w lutym,to będzie czarny scenariusz ? Będzie super oszczędnosci w ogrzewaniu mieszkania .Redaktor to chyba z gór pochodzi .Bo górale nie zarobią pieniędzy.Pieprzyc górali pazernych na dudki.

 • Buchacz23

  W jakiej telewizji mówili że ma być -30 stopni?
  Właśnie w tv mówią też że temperatury mają być dodatnie w lutym.

 • Dankan

  To bardzo ciekawe gdyż w telewizji zapowiadano - 30 stopni w lutym.To w końcu o co tu chodzi ?

 • KOWALSKI JAN

  NAJLEPIEJ TO POCZEKAC DO 2015R.

 • Czyli rozumiem czekać do marca,może wtedy się uda pojezdzić.....

 • Czyli rozumiem czekać do marca,może wtedy się uda pojezdzić.....

 • Czyli rozumiem czekać do marca,może wtedy się uda pojezdzić.....