Pogoda na listopad 2022 w Polsce, w górach, nad morzem

Udostępnij
Z każdym kolejnym dniem, jesień rozkręca się coraz bardziej. Cieplejsze i słoneczne dni przeplatają się z tymi chłodniejszymi i deszczowymi, a to jasny sygnał, że zima coraz bliżej. Jej pierwsze oznaki możemy już zaobserwować chociażby w Tatrach, czy Karkonoszach. Czy listopad przyniesie już zimową aurę w całym naszym kraju? Postanowiliśmy to sprawdzić i przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na listopad 2022.

Każdy listopad ma to do siebie, że jest określany jako ten najbrzydszy w całym roku. Krótkie dni, szaro za oknem, a do tego wszystkiego ciągłe opady deszczu, a zdarza się, że i śniegu - to tylko niektóre oznaki, których możemy spodziewać się już za niecały miesiąc. Są jednak pewne odstępstwa od tej reguły. Warto podkreślić, że listopad pogodowo potrafi naprawdę zaskoczyć i to pozytywnie - niejednokrotnie byliśmy świadkami takich dni, kiedy temperatura dochodziła nawet do 20 stopni Celsjusza. Czy tak będzie i w tym roku?


Nadchodzący listopad w kontekście turystycznym jest o tyle istotny, że mamy wówczas do czynienia z aż dwoma długimi weekendami - pierwszy z nich związany jest ze Świętem Zmarłych, a drugi ze Świętem Niepodległości.


Jeśli planujesz listopadową podróż to możesz spodziewać się typowych warunków pogodowych dla tego miesiąca - trochę słońca, trochę deszczu, a czasem i śniegu i temperatury poniżej 10 stopni Celsjusza. Na przełomie listopada i grudnia, wartości te będą jeszcze niższe, bo zaledwie 1 stopień powyżej 0. Sprawdźmy w związku z tym pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów Polski.


Pogoda na listopad 2022 nad morzem


Listopad nad morzem to dobra okazja, by skorzystać z naprawdę wspaniałego klimatu. Powietrze wypełnione jest naprawdę dużą ilością jodu, a kilometry pustych plaż zachęcają do spacerów. Warto w związku z tym zaplanować swój krótszy lub dłuższy urlop - wszystko wskazuje na to, że całkiem dobrym zainteresowaniem powinny cieszyć się tu długie weekendy listopadowe, szczególnie, że pogoda nie powinna być taka zła.


Pierwszy tydzień listopada nad morzem deszczowy, ale ciepły - słupki rtęci pokażą nawet 11 stopni Celsjusza. Kolejne dni to dużo słońca, szczególnie podczas drugiego długiego weekendu listopadowego - temperatury na poziomie 8 stopni Celsjusza. Powrót deszczowej aury prognozuje się na okres od 20 do 26 listopada - w tym czasie słupki rtęci pokażą od 5 do 7 stopni Celsjusza. Ostatnie dni listopada słoneczne, ale chłodne, bo około 3 stopni Celsjusza.


Zaplanuj swój urlop i wybierz nocleg nad morzem:

Pogoda na listopad 2022 na Mazurach


Mazury to prawdziwy cud natury, który tak naprawdę wygląda wyjątkowo o każdej porze roku. Tu nawet podczas deszczowych i chłodnych dni, wszystko wygląda zjawiskowo, a okoliczne atrakcje zachęcają, by spędzić tu możliwie jak najdłuższy urlop.


Planując listopadowy wyjazd, warto wziąć pod uwagę fakt, że aura będzie zbliżona do tego, z czym mamy do czynienia nad morzem. Pierwszy tydzień listopada deszczowy i z temperaturami na poziomie około 10 stopni Celsjusza. Od 9 do 18 listopada prognozuje się dużo słonecznej pogody z temperaturami na poziomie 5-7 stopni Celsjusza. Kolejne dni to powrót deszczowej aury - zrobi się chłodniej, bo zaledwie 4 stopnie Celsjusza. Ostatnie dni listopada słoneczne, ale chłodne - zaledwie 1 stopień Celsjusza. Przez praktycznie cały listopad w nocy, będziemy mieć do czynienia z przymrozkami na poziomie nawet -3 stopni Celsjusza.


Sprawdź noclegi na Mazurach:

Pogoda na listopad 2022 w Polsce centralnej


Region Polski centralnej jesienią cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem. Jest to spowodowane przede wszystkim faktem, że przyjeżdżamy tu do znanych polskich miast na city break. Tutejsze miejscowości wyróżniają się pięknymi parkami miejskimi, a okoliczne zabytki zachęcają do odkrywania ich piękna.


Listopad będzie dobrym miesiącem do zaplanowania podróży w te miejsca, szczególnie, że będziemy mieć piękne słoneczne dni, kiedy będziemy mogli spacerować po parkach, a podczas tych deszczowych dni, dobrym rozwiązaniem będzie odkrywanie zabytków i atrakcji.


W przypadku tej części naszego kraju, będziemy mieć do czynienia niemal z identycznymi warunkami, jak w przypadku morza i Mazur. Pierwszy tydzień listopada z deszczem i temperaturami na poziomie 10 stopni Celsjusza. Od 9 do 22 listopada będziemy mieć do czynienia z piękną słoneczną aurą i temperaturami na poziomie 7 stopni Celsjusza. Od 23 do 26 listopada prognozuje się powrót deszczowej aury, niewykluczone również opady marznącego deszczu - słupki rtęci pokażą około 10 stopni Celsjusza. Ostatnie dni listopada słoneczne i z temperaturami około 3 stopni Celsjusza.


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Warszawie, Poznaniu i Toruniu:Wierzbno apartment

Wierzbno apartment

Warszawa, ul. aleja Niepodległości

Apartamenty Warszawa
Villa Kornelka

Villa Kornelka

Poznań, ul. Meliorantów

Wille PoznańPogoda na listopad 2022 w górach


Czy góry w listopadzie mogą być wyjątkowe? Jasne, że tak! To region, który pod względem pogody potrafi być nieprzewidywalny - bardzo często zdarzają się takie sytuacje, że mamy do czynienia z typowo zimowymi warunkami lub piękną polską złotą jesienią.


Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie raczej jesiennie i słonecznie. Akcentów zimy możemy spodziewać się dopiero w ostatnich dniach listopada. Poza tym, opady śniegu mogą pojawiać się praktycznie przez cały miesiąc na wysokości powyżej 1800 m n.p.m. Mróz chwyci wyłącznie w nocy, jednak od 26 listopada będzie możliwy również w dzień. Sprawdźmy w związku z tym, jak przedstawiają się prognozy pogody dla poszczególnych regionów górskich.


Pogoda na listopad 2022 w Tatrach


Tatry to ten region górski, który cieszy się największym zainteresowaniem turystów, niezależnie od pory roku. Lubimy tu przyjeżdżać przede wszystkim ze względu na atmosferę, piękne zabytki, jak i możliwość wędrówek malowniczymi szlakami górskimi. Listopad to ten miesiąc, kiedy w Tatrach możemy mieć do czynienia z zupełnie odmiennymi warunkami pogodowymi w mieście i typowo zimowymi na tutejszych szczytach górskich.


Początek listopada, podobnie jak w całym kraju, zapowiada się deszczowo - temperatury na poziomie około 10 stopni Celsjusza. Piękna polska złota jesień zawita na Podhale od 6 do 25 listopada - dużo słońca i temperatury na poziomie około 7 stopni Celsjusza. Dalej nastąpi nieoczekiwana zmiana pogody i pojawi się zima - zrobi się zimno, śnieżnie i taka sytuacja potrwa już do końca listopada.


Tutaj znajdziesz najlepsze noclegi w Tatrach:Apartament Forest

Apartament Forest

Zakopane, ul. Goszczyńskiego

Apartamenty Zakopane
Galicówka na Górce

Galicówka na Górce

Biały Dunajec, ul. Stefana Batorego

Domki Biały Dunajec 9.7Pogoda na listopad 2022 w Pieninach


Jeżeli chcesz podziwiać piękno polskich gór w niezwykłych okolicznościach przyrody, to idealnym rozwiązaniem może być urlop w Pieninach. To region, który bez wątpienia wyróżnia się swoim pięknem, a także możliwościami aktywnego spędzania wolnego czasu. Wszystko wskazuje na to, że listopad pod względem pogody, powinien sprzyjać wyprawom w rozmaite miejsca, które znajdziemy w Pieninach.


Przechodząc do szczegółów, trzeba podkreślić, że aura będzie zmienna, o czym świadczy to, że będziemy tu mieć do czynienia zarówno z deszczem, słońcem i opadami śniegu. Pierwszy tydzień listopada deszczowy i z temperaturami na poziomie 12 stopni Celsjusza. Od 6 do 25 listopada piękna polska złota jesień z wartościami temperatur na poziomie około 9 stopni Celsjusza. Podobnie, jak w Tatrach, również i tu od 26 listopada prognozowana jest zima - pojawi się śnieg, a termometry pokażą zaledwie 1 stopień Celsjusza.


A może nocleg w Pieniach? Tu na pewno znajdziesz coś dla siebie:Apartament Słoneczny

Apartament Słoneczny

Jaworki, ul. Zaskalskie

Apartamenty Jaworki 10.0
Sielanka Pienińska

Sielanka Pienińska

Krościenko nad Dunajcem, ul. Kozłeczyzna

Domy wakacyjne Krościenko nad DunajcemPogoda na listopad 2022 w Bieszczadach


Jest taki region w Polsce, do którego chce się przyjeżdżać niezależnie od pogody i pory roku. W Bieszczadach każdy odnajdzie ciszę i spokój, jak i wspaniałe warunki do uprawiania turystyki górskiej. Wszystko wskazuje na to, że listopad będzie tu dobrym miesiącem, by zaplanować swój pobyt w tym właśnie regionie.


Sytuacja pogodowa będzie tu podobna do tej, z jaką będziemy mieć do czynienia w pozostałych regionach górskich. Pierwsze dni listopada ciepłe, bo około 10 stopni Celsjusza, ale deszczowe. Od 7 do 26 listopada dużo słońca i wartości temperatur na poziomie 5-6 stopni Celsjusza. Zima w Bieszczady zawita od 27 listopada - pojawią się opady śniegu, a termometry pokażą wartości w okolicach 0 stopni Celsjusza.


Rzuć wszystko i wybierz nocleg w Bieszczadach:Bystre Chaty

Bystre Chaty

Baligród, ul. Bystre

Domki Baligród
Domki nad Cichym Dworkiem

Domki nad Cichym Dworkiem

Polańczyk, ul. Górzanka

Domki Polańczyk 9.9
Pod Gromadzyniem

Pod Gromadzyniem

Ustrzyki Dolne, ul. 29 Listopada

Hostele Ustrzyki DolnePogoda na listopad 2022 w Karkonoszach


To drugi, obok Tatr, region górski w Polsce, który cieszy się największym zainteresowaniem turystów. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że posiada doskonale rozwiniętą bazę noclegową, wspaniałe atrakcje i zabytki i co najważniejsze - piękne szczyty i szlaki, które na nie prowadzą.


Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy i w Karkonoszach będziemy mieć do czynienia z tak zmiennymi warunkami pogodowymi, to odpowiedź brzmi, że tak. Pierwszy tydzień listopada deszczowy i z temperaturami na poziomie około 8 stopni Celsjusza. Następnie pod Śnieżkę zawita piękna jesień, z dużą ilością słońca i temperaturami na poziomie 6-7 stopni Celsjusza. Zima, podobnie jak w pozostałych regionach górskich, pojawi się tu od 26 listopada. Zrobi się chłodniej, jednak nie będzie aż tak dużych opadów śniegu.


Oto popularne oferty noclegów w Karkonoszach:

Pogoda na listopad 2022 w Beskidach


Na sam koniec zostawiliśmy region, w którym swój wolny czas można spędzić na wiele różnych sposobów. W Beskidach znajdziemy wiele ciekawych i popularnych miejscowości, jak i takie miejsca, w których można aktywnie spędzać czas. Warunki pogodowe powinny nam w tym wszystkim pomóc.


Tutaj też nie ma żadnego zaskoczenia. Opady deszczu i temperatury około 10 stopni Celsjusza, prognozuje się tu na pierwszy tydzień listopada. Dużo pięknych i słonecznych chwil możemy się spodziewać od 6 do 24 listopada - słupki rtęci pokażą od 7 do 9 stopni Celsjusza. Zima w Beskidach pojawi się w ostatnim tygodniu listopada - pojawią się opady śniegu, a termometry pokażą zaledwie 1 stopień Celsjusza.


Wybierz dla siebie nocleg w Beskidach:

Wszystko wskazuje na to, że listopad przyniesie nam naprawdę zróżnicowane warunki pogodowe. Ten miesiąc tak już po prostu ma, co i tak nie zmienia faktu, że zima coraz bliżej.


Źródło informacji pogodowych: accuweather.comZobacz także

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej