Pogoda na grudzień 2022 w Polsce, w górach, nad morzem

Udostępnij
Kiedy przyjdzie do nas zima? Czy święta będą białe? Czy należy spodziewać się intensywnych opadów śniegu i mroźnych dni? Tego typu pytania, pojawiają się w momencie, gdy chcemy sprawdzić najświeższe informacje pogodowe na grudzień. Najbardziej interesuje nas fakt, czy podczas Wigilii i Bożego Narodzenia, należy spodziewać się śniegu. I tak jest co roku. Bo grudzień to naprawdę magiczna chwila. A jak będzie w tym roku? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Nie ulega żadnej wątpliwości, że grudzień pod względem podróżowania, to jeden z ulubionych momentów wśród turystów. Większość z nas zaplanowała już świąteczny pobyt, wybrała nocleg na sylwestra i powoli przymierzamy się do tego klimatu, który będzie obecny w galeriach handlowych i w centrach miast, za nieco ponad miesiąc. Jednak ostatni miesiąc roku to nie tylko Boże Narodzenie, ale również wiele dobrych chwil, dzięki którym będziemy mogli zorganizować swój zimowy wypoczynek.


Wszystko wskazuje na to, że już w grudniu, niektóre ośrodki narciarskie w Polsce rozpoczną swój zimowy sezon - oczywiście, jeśli pogoda i ceny energii na to pozwolą. Mając w planach podróże w grudniu, dobrze jest już teraz zarezerwować nocleg w górach, nad morzem, czy w zupełnie innej części Polski. Pogoda, jak na grudzień przystało, będzie zmienna. Pojawi się śnieg, opady deszczu, będą chwile ze słońcem, jak i nieco niższymi wartościami temperatur. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na grudzień 2022 w Polsce, w górach, nad morzem.


Pogoda na grudzień 2022 nad morzem


Zima nad morzem? Dlaczego nie! Pomimo tego, że podróżujących jest nieco mniej, to sam klimat zachwyca. Powietrze wypełnione jodem i prawie puste plaże - czy może być lepiej? Nieco większego zainteresowania można spodziewać się w okresie świąteczno-noworocznym, ale to przecież norma. A jak będzie z pogodą?


Zapowiada nam się zmienna i typowo jesienna aura. Pewne akcenty zimy będzie można zaobserwować dopiero w okresie świąteczno-noworocznym i jest szansa na to, że święta będą białe. Ale po kolei. Pierwsza połowa miesiąca deszczowa, z temperaturami na poziomie od 5 do 7 stopni Celsjusza. Słońca będzie jak na lekarstwo.


W drugiej połowie grudnia, nad morzem będą przeważać akcenty zimowe. Zrobi się nieco chłodniej, bo maksymalnie 5 stopni Celsjusza, a z nieba będzie padał śnieg i śnieg z deszczem.


Sprawdź oferty noclegów nad morzem:

Pogoda na grudzień 2022 na Mazurach


Szukasz ciszy i spokoju oraz wspaniałej lokalizacji do wypoczynku w grudniu? Postaw na Mazury! Tu również może być pięknie - połączenie jezior z zimowymi akcentami to prawdziwa uczta dla naszych oczu. Oprócz tego, znajdziemy tu wiele możliwości, dzięki czemu czas tu spędzony będzie naprawdę wyjątkowy.


Warunki pogodowe zbliżone do tego, co nad polskim morzem. I co najważniejsze - jest nadzieja na to, że Boże Narodzenie będzie białe. Przez cały miesiąc będzie jednak nieco chłodniej niż nad morzem, czasem też chwyci lekki mróz.


Pierwsza połowa grudnia z opadami deszczu i temperaturami od 2 do 4 stopni Celsjusza. Chwile ze słońcem możliwe od 3 do 8 grudnia. W drugiej części miesiąca, na Mazurach pojawią się opady śniegu, a wartości temperatur spadną i będą oscylować w granicach 2 stopni Celsjusza.


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg na Mazurach:

Pogoda na grudzień 2022 w Polsce centralnej


Miejscowości Polski centralnej już stopniowo przygotowują się na nadejście grudnia. W niektórych z nich odbędą się jarmarki bożonarodzeniowe, dzięki czemu będziemy mogli spodziewać się dużego zainteresowania podróżami. Oprócz tego, city break w dalszym ciągu powinien się utrzymywać na naprawdę dobrym poziomie.


Pogoda powinna pomagać w zwiedzaniu zabytków i muzeów, bo w przeważającej części grudnia, będą nam towarzyszyć opady deszczu i śniegu. Pierwsza połowa miesiąca to kapryśna aura - temperatury na poziomie od 4 do 6 stopni Celsjusza i deszcz. Mogą pojawić się przejaśnienia, ale ta chwila nie potrwa długo. Opady deszczu mogą spowodować gołoledź, dlatego należy zachować ostrożność na ulicach i chodnikach.


Im bliżej Bożego Narodzenia, tym warunki bardziej zimowe. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 4 stopnie Celsjusza. Na czas świąteczno-noworoczny prognozowane są opady śniegu.


Oto popularne noclegi w Bydgoszczy, Ciechocinku i Łodzi:Willa Solanka

Willa Solanka

Ciechocinek, ul. Tężniowa

Kwatery i pokoje Ciechocinek 10.0
POKOJE GOŚCINNE ul. P.O.W 17

POKOJE GOŚCINNE ul. P.O.W 17

Łódź, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej

Kwatery i pokoje Łódź 9.7
Noclegi e-Stay

Noclegi e-Stay

Bydgoszcz, ul. Sanatoryjna

Kwatery i pokoje Bydgoszcz 9.9Pogoda na grudzień 2022 w górach


Przed nami region, do którego w grudniu będziemy przyjeżdżać najczęściej. Domek w górach, najlepiej z kominkiem, to podstawa tego udanego zimowego wypoczynku. Przy sprzyjających warunkach, będziemy mogli się oddać zimowemu szaleństwu na świetnie przygotowanych stokach narciarskich. A na tym możliwości się nie kończą.


Dlaczego akurat góry? Panuje tu niezwykły klimat, możemy korzystać z wielu atrakcji w górach, wybrać spośród wielu wspaniałych obiektów noclegowych i cieszyć się mile spędzonym czasem w gronie najbliższych nam osób. Wszystko wskazuje na to, że zima zawita tu najwcześniej (pomijając oczywiście wyższe partie gór). Śnieg pojawi się tuż już w pierwszym tygodniu grudnia, a temperatury będą dużo niższe niż w pozostałej części Polski. Święta raczej będą białe! A jak będzie wyglądać pogoda w grudniu w górach, w pozostałych dniach? Sprawdźmy pogodowe szczegóły!


Pogoda na grudzień 2022 w Tatrach


Jeśli zamierzasz wybrać apartamenty Tatry w grudniu to lepiej jest się pospieszyć. Szanse na znalezienie wolnych miejsc maleją z każdym kolejnym dniem, a do wyboru mogą pozostać Ci te same najdroższe obiekty. W sezonie świąteczno-noworocznym, spodziewamy się tu naprawdę dużego zainteresowania podróżami, wśród osób z całej Polski. To nie tylko sylwester, ale również zimowe weekendy. Jeśli ośrodki narciarskie w Tatrach rozpoczną sezon, to należy spodziewać się prawdziwych tłumów.


A jak będzie z pogodą? Jak na grudzień przystało! Nadejścia zimy należy spodziewać się już w pierwszym tygodniu grudnia. Pierwszy tydzień słoneczny, a kolejne dni z deszczem i opadami śniegu. Słupki rtęci, w pierwszej połowie grudnia pokażą od 0 do 3 stopni Celsjusza.


Zima rozkręci się na dobre w drugiej części miesiąca. Śnieg będzie normą, podobnie jak temperatury w okolicach 0 stopni Celsjusza. Noce z mrozem do nawet -9 stopni Celsjusza.


A może tatrzańskie miejscowości? Sprawdź noclegi w Tatrach:

Pogoda na grudzień 2022 w Pieninach


Świetną alternatywą dla tych zatłoczonych tatrzańskich miejscowości, będą bez wątpienia Pieniny. To region, który zachwyca pięknymi szczytami górskimi i licznymi atrakcjami. Można tu spędzać czas aktywnie i na wiele różnych sposobów. Najważniejsze jednak jest tu to, że zachwycają swoim pięknem o każdej porze roku.


Podobnie będzie w grudniu, kiedy to w Pieninach pojawią się zimowe akcenty i wszystko wskazuje na to, że zostaną z nami na dłużej. Zanim jednak rozgości się tu na dobre, będziemy mogli korzystać ze słonecznych chwil - te pojawią się w pierwszym tygodniu grudnia, a na termometrach zobaczymy 5 stopni Celsjusza. 


Kolejne dni to swoista mieszanka pogodowa - raz deszcz, innym razem opady śniegu. Ale będzie coraz chłodniej i wszystko wskazuje na to, że święta będą białe. Temperatury będą oscylować w okolicach 0 stopni Celsjusza.


Zaplanuj swój pobyt i zarezerwuj nocleg w Pieninach:Osada Cztery Pory Roku

Osada Cztery Pory Roku

Czorsztyn, ul. Wronina

Domki Czorsztyn 9.4
Dom Pod Reglami

Dom Pod Reglami

Krościenko nad Dunajcem, ul. ul. Kozłeczyzna

Domy wakacyjne Krościenko nad Dunajcem 9.9Pogoda na grudzień 2022 w Bieszczadach


A gdyby tak rzucić wszystko i spędzić grudzień w Bieszczadach? Będą ku temu takie argumenty, które przemówią na korzyść takiego rozwiązania. Należy do nich chociażby atrakcyjność tego regionu górskiego oraz wszechobecna cisza i spokój oraz dzikość tutejszych terenów. Na pewno, każdy kto zdecyduje się na Bieszczady, powróci z nich zadowolony i zechce tu powracać.


W porównaniu do wcześniej opisanych regionów górskich, w Bieszczadach będziemy mieć do czynienia z podobną sytuacją pogodową. Pierwszy tydzień grudnia słoneczny i z temperaturami w okolicach 4 stopni Celsjusza. Z każdym kolejnym dniem zacznie się ochładzać i pojawią się opady deszczu, a po 18 grudnia również śniegu. Tu również, Boże Narodzenie i sylwester powinny być białe. Słupki rtęci pokażą od 0 do -3 stopni Celsjusza.


Zarezerwuj nocleg w Bieszczadach:Domki na Łazach

Domki na Łazach

Uherce Mineralne, ul. Uherce Minerlane

Domki Uherce Mineralne
Dolina Rosy

Dolina Rosy

Ustrzyki Dolne, ul. Brzegi Dolne

Domki Ustrzyki DolnePogoda na grudzień 2022 w Karkonoszach


A co powiesz na Karkonosze? To drugi pod względem popularności region górski w Polsce. Nikogo w związku z tym, nie powinno dziwić, że domki Karkonosze cieszą się aż takim zainteresowaniem turystów z całej Polski. Karpacz i Szklarska Poręba na czele, świetnie rozwinięte ośrodki narciarskie, a także atrakcje turystyczne w Karkonoszach - to i o wiele więcej powinno Was zachęcić do zorganizowania wypoczynku właśnie w tym regionie górskim.


Zanim sezon zimowy ruszy pełną parą, dobrze będzie przyjechać tu w grudniu. Szczególnie, że warunki pogodowe będą naprawdę sprzyjające. Pierwszy tydzień grudnia słoneczny i z temperaturami na poziomie około 5 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach pojawią się opady marznącego deszczu, który może okazać się naprawdę niebezpieczny. W okolicach świąt, znowu kilka chwil ze słońcem, a w sezonie świąteczno-noworocznym zima na całego. Pojawią się opady śniegu, a temperatury będą oscylować w okolicach 0 stopni Celsjusza.


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Karkonoszach:Apartament Klimacik

Apartament Klimacik

Karpacz, ul. Karkonoska

Apartamenty Karpacz 10.0
Agroturystyka Natura

Agroturystyka Natura

Pilchowice, ul. Pilchowice

Agroturystyka Pilchowice 9.9
Pensjonat Joanna

Pensjonat Joanna

Szklarska Poręba, ul. 1 Maja

Pensjonaty Szklarska PorębaPogoda na grudzień 2022 w Beskidach


Na sam koniec, pozostawiliśmy region, w którym każdy turysta będzie mógł spędzić czas tak, jak najbardziej lubi. Całe Beskidy to naprawdę obszerny region górski, który tworzy kilka subregionów, chętnie odwiedzanych przez turystów. To nie tylko szczyty górskie, ale również wspaniałe atrakcje, muzea, czy chociażby skocznia im. Adama Małysza, na której odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich.


Analizując pogodę na grudzień 2022 w Beskidach, trzeba podkreślić, że będzie tu podobnie, jak w pozostałych regionach górskich. Pierwsze dni grudnia wypełnione słońcem i temperaturami około 5 stopni Celsjusza. Następnie kilka dni przerwy na deszcz i śnieg i piękne dni znowu do nas powrócą. Taka sytuacja potrwa do 21 grudnia - wówczas pojawią się opady śniegu i lekki mróz. Wszystko wskazuje na to, że święta będą białe, bo opady śniegu będą nam towarzyszyć aż do końca roku.


Tutaj znajdziesz noclegi w Beskidach:Hrycówka

Hrycówka

Grywałd, ul. Wymyśle

Domki Grywałd 9.9
Dom Wczasowy Maria

Dom Wczasowy Maria

Szczyrk, ul. Beskidzka

Pensjonaty Szczyrk 10.0Grudzień to dobry moment, by zaplanować swój urlop. Niezależnie, czy to weekend, czy czas świąteczno-noworoczny, to każdy urlop na pewno będzie udany! I tego Wam życzymy!


Źródło informacji pogodowych: accuweather.comZobacz także

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej