Pogoda na czerwiec 2022 w Polsce, w górach, nad morzem

Udostępnij
Za oknem coraz cieplej. W wielu miejscach w Polsce słupki rtęci nieznacznie przekraczają wartość 20 stopni Celsjusza. To znak, że lato coraz bliżej. Jeśli zastanawiasz się, czy w czerwcu będziemy mieć do czynienia z równie piękną aurą i czy pojawią się upały, to w oparciu o przewidywania synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na czerwiec 2022.

Za nieco ponad miesiąc upragnione wakacje. W ostatnich dniach mamy do czynienia z naprawdę piękną aurą i coraz chętniej swój wolny czas, spędzamy na świeżym powietrzu, decydując się na wypoczynek nad morzem, w górach, czy w polskich miastach. Wszystko wskazuje na to, że z zimą już pożegnaliśmy się na dobre i z każdym kolejnym dniem, powinno być coraz cieplej.


Jeśli swój wymarzony urlop planujesz na czerwiec 2022, to wiedz, że ten miesiąc według wstępnych prognoz pogody, zapowiada się całkiem obiecująco. Wartości temperatur będą przekraczać 20 stopni Celsjusza. Do tego miesiąc wypełniony słońcem i przelotnymi burzami, na które w szczególności trzeba uważać, jeśli planujemy wyjście w wyższe partie gór lub kąpiel w morzu lub jeziorze. Sprawdźmy, jak przedstawiają się prognozy pogody dla poszczególnych regionów w Polsce.


Pogoda na czerwiec 2022 nad morzem


Wszystko wskazuje na to, że morze będzie najchętniej wybieranych kierunkiem, jeśli chodzi o wyjazdy w czerwcu, jak i podczas wakacji. Zainteresowanie morzem było już widoczne m.in. podczas długiego weekendu majowego, kiedy to nad Bałtykiem swój urlop spędziło nieco ponad 50% Polaków.


Leżing, plażing i smażing w czerwcu? Dlaczego nie! Warunki będą ku temu odpowiednie. Praktycznie cały miesiąc wypełniony słońcem i bardzo przyjemną aurą. W pierwszej połowie czerwca same słoneczne dni i temperatury, dochodzące do 20 stopni Celsjusza.


Druga połowa miesiąca z piękną, słoneczną aurą i temperaturami dochodzącymi do 25 stopni Celsjusza. Niewykluczone przelotne burze.


Już dziś zarezerwuj swój nocleg nad morzem:

Pogoda na czerwiec 2022 na Mazurach


Mazury to prawdziwy cud natury, który szczególnie w sezonie letnim, wygląda naprawdę zjawiskowo. Sezon żeglarski właśnie się rozpoczął, więc to jasny sygnał, że z każdym kolejnym dniem, w regionie będzie więcej turystów i żeglarzy.


Każdy, kto planuje spędzić swój letni urlop w czerwcu na Mazurach, nie powinien się obawiać o pogodę. Podobnie, jak w przypadku morza, zapowiada się całkiem przyjemna aura z temperaturami przekraczającymi 20 stopni Celsjusza.


W pierwszej połowie miesiąca dużo słońca i przelotnych burz, które na jeziorach potrafią być naprawdę niebezpiecznie. Słupki rtęci pokażą maksymalnie 23 stopnie Celsjusza.


W kolejnych dniach, kontynuacja wyjątkowej aury. Na niebie dalej dominować będzie słońce, a wartości temperatur wzrosną do 25 stopni Celsjusza.


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg na Mazurach:Domki pod Lipami

Domki pod Lipami

Rogowszczyzna, ul. Rogowszczyzna dz.

Domki Rogowszczyzna 9.8Pogoda na czerwiec 2022 w Polsce centralnej


Jak udanie spędzić sezon letni w Polsce centralnej? Można to zrobić na naprawdę wiele różnych sposobów - wypoczywając nad jeziorem, wybierając się na wycieczkę rowerową po obszarach leśnych, czy zwiedzając wspaniałe zabytki, których w tej części naszego kraju nie brakuje.


Każda z tych aktywności powinna być szczególnie udana, jeśli będziemy mieć do czynienia z naprawdę piękną pogodą. A na taką się zanosi, jeśli chodzi o urlop w czerwcu. 


Pierwsza połowa miesiąca wypełniona słońcem i temperaturami, dochodzącymi do 24 stopni Celsjusza. Możliwe przejściowe burze. W drugiej części czerwca w pogodzie nie powinno zmienić się nic. Wzrosną wartości temperatur - do 26 stopni na plusie.


Sprawdź oferty noclegów w Warszawie, Poznaniu i Toruniu:Green Hostel

Green Hostel

Toruń, ul. Małe Garbary

Hostele Toruń 9.3
Kwatera-poznań

Kwatera-poznań

Poznań, ul. Kopernika

Kwatery i pokoje Poznań 9.9
Wygodne Pokoje

Wygodne Pokoje

Warszawa, ul. Powstańców Śląskich

Kwatery i pokoje Warszawa 8.8Pogoda na czerwiec 2022 w górach


Pomimo tego, że w wyższych partiach gór i nad Morskim Okiem mamy do czynienia z ostatnimi podrygami zimy, to czerwiec w górach powinien być wypełniony piękną, letnią aurą. Turyści chętnie dokonują rezerwacji wymarzonego noclegu w górach, a na szlakach turystycznych spodziewamy dość licznej grupy osób. 


Czerwiec w górach powinien przynieść same dobre wieści pogodowe. W wielu regionach górskich słońca będzie pod dostatkiem, a wartości temperatur będą przekraczać 20 stopni Celsjusza. Niewykluczone przejściowe burze. Warto w związku z tym na bieżąco śledzić informacje pogodowe, by uniknąć groźnych sytuacji podczas wędrówek w wyższych partiach gór. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich w Polsce.


Pogoda na czerwiec 2002 w Tatrach


Statystyki jasno pokazują, że podczas długiego weekendu czerwcowego, jak i na samym początku wakacji, możemy spodziewać się tłumów w Zakopanem i innych tatrzańskich miejscowościach. Nie bez powodu, to właśnie ten region górski jest najchętniej wybierany przez turystów. Znajdziemy tu wiele wspaniałych szlaków górskich, jak i liczne atrakcje, które przyciągają turystów z całej Polski.


Mając na uwadze pogodę na czerwiec w Tatrach, warto podkreślić, że podobnie jak w pozostałej części naszego kraju, powinno być wyjątkowo i przyjemnie.


Pierwsza połowa czerwca z dużą ilością słońca i temperaturami dochodzącymi do 20 stopni Celsjusza. Niewykluczone przejściowe burze.


Kolejne dni nie przyniosą większych zmian w pogodzie, z tą różnicą, że zrobi się bardziej burzowo, dlatego warto uważać na szlakach, gdyż pogoda w górach potrafi być bardzo zmienna i nieprzewidywalna.


Oto popularne oferty noclegów w Tatrach:

Pogoda na czerwiec 2022 w Pieninach


Spływ przełomem Dunajca, zdobycie Trzech Koron i Sokolicy, spacer po parku zdrojowym w Szczawnicy, wycieczka rowerowa do Czerwonego Klasztoru i wizyta w słynnych, pienińskich zamkach - to obowiązkowe punkty wizyty, które warto mieć na uwadze, jeśli planujemy swój urlop w Pieninach.


Ten wyjątkowy region górski przyciąga swoim pięknem wielu turystów z całej Polski. Najwięcej atrakcji oferuje właśnie w sezonie letnim. Przy sprzyjającej pogodzie, a na taką zanosi się w czerwcu 2022, możemy podziwiać wszystko, co najpiękniejsze w polskich górach.


Podobnie, jak w Tatrach, również i tu powinniśmy mieć do czynienia z piękną, letnią aurą. W pierwszej połowie czerwca, na samym początku miesiąca pojawią się przejściowe burze i opady deszczu. Kolejne dni z dużą ilością słońca i temperaturami około 22 stopni Celsjusza.


Druga połowa czerwca to kontynuacja pięknej, słonecznej aury. Zrobi się nieco cieplej - około 24 stopnie Celsjusza.


Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Pieninach:Domki Na Szlaku

Domki Na Szlaku

Sromowce Niżne, ul. Trzech Koron

Apartamenty Sromowce Niżne 10.0
Górski Zakątek

Górski Zakątek

Kluszkowce, ul. Turystyczna

Domki Kluszkowce 10.0
Willa Pod Klonem

Willa Pod Klonem

Szczawnica, ul. Park Górny

Wille Szczawnica 9.5Pogoda na czerwiec 2022 w Bieszczadach


Czerwiec to dobry moment, by rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady. Ten region górski z jednej strony gwarantuje tak bardzo potrzebną ciszę i spokój, a z drugiej - piękne widoki górskie. Uzupełnieniem są wspaniałe zabytki, tak chętnie odwiedzane przez turystów.


Jeśli planujesz aktywnie spędzić czas w Bieszczadach i poszukujesz informacji pogodowych na czerwiec, to mamy dla Ciebie same pozytywne wiadomości.


Pierwsza połowa czerwca to piękna słoneczna aura z przejściowymi burzami. Na termometrach zobaczymy około 20 stopni Celsjusza.


W kolejnych dniach zrobi się cieplej, a temperatury podskoczą do 22 stopni Celsjusza. Na niebie w dalszym ciągu dominować będzie słońce.


Rzuć wszystko i wybierz swój nocleg w Bieszczadach:Domki U Michała

Domki U Michała

Solina, ul. Bukowiec

Domki Solina 9.9
Bieszczadnik

Bieszczadnik

Hoczew, ul. Hoczew

Domki Hoczew 9.6Pogoda na czerwiec 2022 w Karkonoszach


Karkonosze to obok Tatr i Zakopanego najchętniej wybierany region na wypoczynek o każdej porze roku. Zachwycający Karpacz, piękna Śnieżka, bliskość granicy z Czechami i oferująca liczne atrakcje Szklarska Poręba - to tylko niektóre powody, dla których warto zaplanować swój urlop w Karkonoszach.


Jeśli zastanawiasz się, z jaką pogodą będziemy mieć do czynienia w czerwcu w Karkonoszach, to pragniemy poinformować, że będzie pięknie i słonecznie.


Pierwsza połowa czerwca to dużo słońca, przelotne burze i temperatury dochodzące do 18 stopni Celsjusza. Z podobną sytuacją będziemy mieć do czynienia w kolejnych dniach - temperatury mogą nieznacznie wzrosnąć.


Zaplanuj swój urlop i wybierz nocleg w Karkonoszach:Dom Przy Wodospadzie

Dom Przy Wodospadzie

Karpacz, ul. Mostowa

Domki Karpacz 9.8
Stajnia

Stajnia

Szklarska Poręba, ul. Turystyczna

Pensjonaty Szklarska Poręba 9.7
Willa Bawarka

Willa Bawarka

Michałowice, ul. plac Wczasowy

Wille Michałowice 9.6Pogoda na czerwiec 2022 w Beskidach


A na deser pozostawiliśmy niezwykle piękny region górski, jakim są Beskidy. Zaplanowanie letniego urlopu właśnie w tym regionie górskim, gwarantuje wspaniałe przeżycia i możliwości aktywnego spędzania czasu.


Czerwiec w pogodzie w Beskidach zapowiada się całkiem obiecująco. Poczujemy przedsmak lata. Jak na czerwiec przystało, w pierwszej połowie tego miesiąca, będą pojawiać się burze. Oprócz tego dużo słońca i temperatury na poziomie około 22 stopni Celsjusza.


Kilka stopni cieplej i w dalszym ciągu burzowo zrobi się w kolejnych dniach. Pogoda powinna jednak zachęcić nas do licznych aktywności.


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Beskidach:Hike & Ski Wisła

Hike & Ski Wisła

Wisła, ul. Spokojna

Apartamenty Wisła 9.9
Domki Gaja

Domki Gaja

Wysowa-Zdrój, ul. Wysowa-Zdrój

Domki Wysowa-Zdrój 9.8
Pokoje Marta

Pokoje Marta

Międzybrodzie Bialskie, ul. Kublinów

Kwatery i pokoje Międzybrodzie Bialskie 9.3Wszystko wskazuje na to, że czerwiec będzie dobrym miesiącem na zaplanowanie swojego letniego wyjazdu w góry, nad morze, jeziora, czy w zupełnie inną część Polski.Zobacz także

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej