Już od kilku lat białe święta Bożego Narodzenia pozostają w sferze marzeń. Bajkowe, zaśnieżone otoczenie dopełnia bożonarodzeniowego nastroju i stwarza podniosły klimat. Jak więc będzie w tym roku? Czy pogoda na Boże Narodzenie spełni nasze oczekiwania?
Aby w pełni cieszyć się śniegiem w święta Bożego Narodzenia biały puch musi spaść wcześniej niż 25 grudnia. Niestety, pogoda na grudzień nie pozostawia pod tym względem złudzeń. Większa część miesiąca upłynie pod znakiem chmur i przelotnego deszczu. Nie zabraknie też słonecznych dni, ale prognozy nie wspominają nic o śniegu. Ten spadnie dopiero w wigilię.
Prognoza na święta Bożego Narodzenia na południu kraju zapowiada opady śniegu. W Tatrach krajobrazy zabielą się około 23 grudnia. Śnieg popada jeszcze w wigilię, ale już w samo Boże Narodzenie może pojawić się marznący deszcz. Dni poświąteczne przyniosą w górach trochę więcej śniegu, więc jest szansa, że tegoroczny sylwester 2014/2015 da się spędzić na stoku!
Chcesz spędzić Boże narodzenie w polskich górach? Już teraz poszukaj ciekawych świątecznych ofert pobytowych. Wejdź i zobacz:
Boże Narodzenie w Bieszczadach
Boże Narodzenie w Beskidach
Boże Narodzenie w Sudetach
Boże Narodzenie w Tatrach
Boże Narodzenie nad morzem raczej nie będzie białe. Synoptycy zapowiadają dodatnie temperatury oraz opady deszczu. Słaby deszcz ze śniegiem może spaść w wigilię, ale już dzień Bożego Narodzenia będzie raczej wietrzny. Na kolejne dni zapowiadane są słabe opady deszczu ze śniegiem i samego deszczu. Te prognozy każą nam więc zapomnieć o białych świętach.
Pogoda na Boże Narodzenie będzie podobna właściwie w całej Polsce. Na Lubelszczyźnie można spodziewać się okresowych opadów śniegu, które przeplatane będą deszczem. Niskie temperatury i brak słońca na pewno nie pomogą w stworzeniu świątecznej atmosfery. Podobnie świąteczna prognoza prezentuje się na Podkarpaciu, w Łódzkiem czy na Dolnym Śląsku.
Tegoroczna niepomyślna prognoza na święta Bożego Narodzenia potwierdza regułę ostatnich kilku lat. Warto oczywiście na bieżąco obserwować doniesienia o pogodzie, gdyż zmieniają się one z dnia na dzień i kto wie – może w tym roku jednak będziemy cieszyć się śnieżnym Bożym Narodzeniem?
Źródło: accuweather.com